Twitter Kaydol, Twitter Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Twitter Kaydol,

Twitter Kaydol, Günümüzde birçok sosyal medya siteleri bulunmaktadır. Bu siteler, kişilerin kullanımına veya sitelerin özelliklerine göre kullanıcı kitlesi değişiklik göstermektedir. Twitter Kaydol, Sosyal Medya siteleri genel anlamda aynı mantıkla çalışmaktadır. Bu mantık genellikle arkadaşlarını bulma veya yeni arkadaşlık ilişkileri kurma ve bunun yanı sıra haber gibi bir çok amaçla kullanılabilmektedir. Twitter, hem kişisel hesap olarak hem de şirketinizi tanıtmak için oldukça etkili ve hızlı bir medya aracıdır. En çok kullanılan sosyal medya sitelerinden biri olan Twitter; hala kaydolmadıysanız eğer gelin birlikte bir hesap açalım.

Twitter Hesabı Nasıl Açılır?

Twitter hesabı açmak için adım adım olarak gideceğiz. Bu şekilde Profesyonel bir şekilde Twitter’ı nasıl kullanacağımız hakkında da bilgiler içeren bir makale olacak. Bu sayede Twitter kullanırken daha çok kişiye ulaşabilir ve yazdığınız, gönderdiğiniz içerikleri daha fazla kişiye nasıl ulaştırabileceğinize dair ipuçları yer alacaktır.

1.Adım: Twitter sitesini ziyaret edin

Öncelikle https://twitter.com/ şu bağlantıya tıklayarak hesap oluşturacağımız sosyal medya hesabına gidiyoruz. Burada aşağıdaki gibi bir ekran önümüze gelecektir. Bu zaman göre ve Twitter’ın yaptığı değişikliklere göre farklılık gösterebilir.

Twitter Anasayfa
Ekran Görüntüsü: Twitter Anasayfa

2.Adım: Twitter hesabınızı oluşturun

Ekranda görünen “Kaydol” linkine tıkladığınızda bilgilerinizi girmeniz gereken bir ekran gelecektir. Adınzı, Telefon numaranızı ve Doğum tarihinizi girmeniz gerekmektedir. Bunları yazdıktan sonra üst tarafta “İleri” linkine tıklayın ve bir sonraki aşamaya geçin.

Deneyimi özelleştir

Burada bulunan “Deneyimi özelleştir” ayarlarını açabilir veya kapatabilirsiniz. Eğer kişisel kullanım haricinde şirket veya bir web sitesi arayüzü olarak kullanacaksanız açmanızı tavsiye ederim. Çünkü benzer mantıktaki siteleri veya içrekleri Twitter size önerebilir veya gösterebilir.

Twitter Deneyimi Özelleştir Ekranı
Ekran Götüntüsü: Twitter Deneyimi Özelleştir Ekranı

3.Adım: Hesabını oluştur

Girmiş olduğunuz kişisel bilgileriniz tekrardan size gösterilecektir. Burada herhangi bir eksik veya hata varsa düzeltebilirsiniz. Yoksa eğer “Kaydol” linkine tıklayarak sonraki işlem için devam ediyoruz.

Twitter Hesabını Oluştur Ekranı
Ekran Görüntüsü: Twitter Hesabını Oluştur Ekranı

4. Adım: Telefon Numarasını Onaylama

Kaydol” linkine bastığınızda, yazmış olduğunuz telefon numarasına doğrulama kodu gönderecektir. Bir önceki adımda kişisel bilgilerinizi kontrol ettiğinizde herhangi bir sorun olup olmadığını görebileceğiniz bir ekran gelmişti. Eğer telefon numaranız doğru ise “Tamam” linkine basın. Doğru değilse “Düzenle” linkine basın ve telefon numaranızı düzenleyip ardından Tamam linkine basın.

Telefon Numarasını Onaylama
Ekran Görüntüsü: Telefon Numarasını Onaylama

Tıkladıktan sonra telefon numaranıza kısa mesaj olarak onay kodu gelecektir. Gelen onay kodunu kutucuğa yazarak kayıt olma işlemine devam ediyoruz.

Twitter Onay Kodu Mesajı
Telefon Ekran Görüntüsü: Twitter Onay Kodu Mesajı
Onay kodu geldikten sonra kutucuğa onay kodunu ekleyip sonraki adıma geçiyoruz.

Şifre Ayarlama

Bir sonraki adım olan şifre belirleme, Twitter hesabınıza girmeniz için gereken şifredir. Bu şifre ile hesabınıza giriş yapacaksınız. Şifre en 8 karakterden oluşması gerekir. Şifre oluşturturken doğum tarihinizi veya buna benzer şeyler yazmayın. Daha güçlü şifreler oluşturun.
Twitter Şifre Oluşturma
Ekran Görüntüsü: Twitter Şifre Oluşturma
Şifre oluşturduktan sonra hesabımız oluşmuş olacaktır. Bu aşamadan sonra sizin yapmanız gereken şeyler profil resmi girmek, Hakkınızda biraz bilgi girmek veya bunların hepsini geç diyerek sonra ayarlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir