İnstagram Kaydol – İnstagram Hesabı Nasıl Açılır?

İnstagram kaydol; Facebook’un satın almasıyla birlikte oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaya başlandı. Buda ister istemez İnstagram’ın bir pazarlama veya pazar tarzında kullanılmasına ve o yönde geliştiriciler tarafından özellikler katılmasına neden oldu. Dünya genelinde oldukça fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya aracı, resim paylaşma ve video paylaşama yanı sıra artık pazar yönü de öne çıkmaktadır. Bu şekilde olunca, internet üzerinden satış yapan firmalar veya butikler İnstagram üzerinden hesap açıp burada satış yapmaya başladır. Kısa bilgiden sonra gelelim İnstagram hesabını nasıl açılır? İnstagram Kaydol kısmına…

İnstagram hesabı oluşturmak aslında çok basittir. Bir kaç işlemi yaptıktan sonra kolayca bir İnstagram hesabınız olacak. Aşağıdaki işlemleri takip ederek sizlerde bir instagram hesabına sahip olabilirsiniz.

İnstagram Kaydol

Öncelikle telefonunuzdan Android veya İOS ise uygulama indirme kısmına gidiyoruz.

Arama kısmına “İnstagram” yazarak arıyoruz. Karşımıza aradığımız sonuçlar çıkacaktır. Genellikle ilk sırada yer alır. Tıklayıp telefonumuza kurulumunu yapıyoruz.

Google Play Store - İnstagram
Ekran Görüntüsü: Google Play Store – İnstagram

Telefonumuza indirdiğimizde uygulamaya basıp açıyoruz.

Yeni Hesap Oluştur” butonuna tıklıyoruz. Tıkladığımızda önümüze iki seçenek çıkacaktır. “TELEFON” ve “E-POSTA” bunlardan hangisi size uygunsa seçip devam edin. Bunu yaparken doğru bir şekilde yazın. Çünkü doğrulama kodu gönderecektir.
İnstagram Kaydol Giriş Ekranı
İnstagram Kaydol Giriş Ekranı
Ben “E-POSTA” kısmından devam edeceğim. Çünkü benim bir İnstagram hesabım var ve sadece size nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermek için tüm aşamaları göstermeye çalışıyorum.

İnstagram E-posta İle Kayıt Olma

Ben fake bir e-posta adresi kullanacağım ve bu şekilde girmiş olduğum fake e-posta adresine bir mail gelecek. Bu mail adresinde aşağıdaki resim gibi bir doğrulama kodu gelecek. Doğrulama kodunu yazarak sonraki kayıt olma aşamasına devam ediyorum.
Gelen onay kodunu yazarak kayıt işlemine devam ediyorum. Bu şekilde İnstagram sizin gerçek kişi olup olmadığınıza sorgulamak için bu şekilde bir doğrulama kodu göndermektedir.
E-posta İle Gelen Doğrulama Kodu
E-posta ile gelen doğrulama kodunu İnstagram ekranına yazıyorum. Bu şekilde bir sonraki aşamaya geçiyorum.
Onay Kodu Girme
Ardından Adımı ve Soyadımı hemen alt kısma ise şifremi yazıyorum. Oluşturduktan sonra devam ediyorum ve ekrana izin isteyecektir. İzin vererek kayıt işlemine devam ediyoruz.
İnstagram: Ad, Soyad ve Şifre Girme
Bir sonraki aşama olan doğum tarihini giriyoruz. Burada bilgilerimizi doğru girmemiz bizim açımızdan oldukça önemledir. Çünkü şifremizi unutursak, doğru girdiğimiz bilgiler sayesinde şifremizi tekrar öğrenebiliriz.
Doğum tarihini ekledikten sonra sonraki aşama olan isim kontrolü. kullanmak istediğiniz ismi daha önce biri kullanıyorsa bunu kullanamazsınız. Farklı bir isim bularak “İleri” tuşuna devam ediyoruz.
İnstagram İsim Ayarlama
Bu aşamaları geç diyerek sonra ayarlamaları yapabilirsiniz.

Arkadaş Bulma İşlemlerini sonraya Alma - GEÇ
Arkadaş Bulma İşlemlerini sonraya Alma – GEÇ
Profil Resmi Ekleme
Profil Resmi Ekleme
Birilerini Takip Etme Öneri Üzerine
Birilerini Takip Etme Öneri Üzerine
İnstagram Hesabı Açıldı: Hayırlı Olsun
İnstagram Hesabı Açıldı: Hayırlı Olsun

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir