Blogger Sitesi Açma, Blogger Nasıl Kurulur?

Blogger sitesi Açma; Ücretsiz bir şekilde bir blog sitesi kurmak isteyenlerin ilk önceliği Blogger’dır. Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur? gibi sorularınıza kısaca Google’nin alt yapısı altında yer alan Blogger minyonlarca kullanıcısı olan ücretsiz olarak Google’nin kullanıcılarına sunmuş olduğu hizmeti kullanmanızı tavsiye ederim. Bu hizmetten tamamen ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Peki bir “Blogger sitesi nasıl açılır veya Blogger sitesi nasıl kurulur?” detaylı olarak bakalım. Öncelikle Blogger sitesi kurmak için bir Google hesabınızın olması gerekir.

Eğer sizde ücretsiz olarak Blogger sitesi açma, web sitesi oluşturmak istiyorsanız .blogspot.com altyapısı ile profesyonel bir web sitesi kurabilirsiniz. Google’nin ücretsiz sunduğu bu altyapı sayesinde takipçi kitlenize kolayca erişebilirsiniz. Aynı zamanda Google Adsense ile para kazanabileceksiniz. İleri ki zamanlarda sizler için .blogspot.com ile nasıl para kazanacağınızı detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Dilerseniz hemen nasıl oluşturacağınızı detaylı ve resimli bir şekilde anlatmaya başlayalım.

Bu Google hesabınızın var olduğunu sayarak Blogger sitesi kurma aşamasına geçeceğim.

Blogger Sitesi Nasıl Açılır?

Öncelikle https://www.blogger.com adresine giriş yapmanız gerekir. Bunu unutmamanız için yer imlerine ekleyebilirsiniz. yer imlerine eklemek için sağ tarafta bulunan yıldız işaretine basabilirsiniz.

Blogger Sitesi Açma, Blogger Nasıl Kurulur?
Ekran Görüntüsü: Blogger Sitesine Giriş Yapmak

Giriş yaptıktan sonra BLOGUNUZU OLUŞTURUN butonuna tıklayın.

Tıkladığınızda sizden Google hesabınıza giriş yapmanızı isteyecektir. Yoksa eğer bir Google hesabı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra artık blog sitemizi oluşturabiliriz.

Blogger Sitesi Açma, Blogger Nasıl Kurulur?
Ekran Görüntüsü: Gogle Hesabına Giriş Yapma

Altta görünen resim gibi bir ekran gelecektir. Bu şekilde ilk önce bloğumuzun adını yazıyoruz. “Kişisel Blog Sitesi” gibi.

Blogger Sitesi Açma, Blogger Nasıl Kurulur?
Ekran Görüntüsü: Blogger Blog Adı Girme

Sonraki butonuna tıkladığımızda bu sefer bizden bloğumuzun adresini isteyecektir. Milyonlarca kullanıcısı olduğu için istediğiniz adresi alamayabilirsiniz. Bu yüzden kendinize uygun bir adres bulabilmek için denemeniz gerekmektedir. Bu arada Türkçe karakter girmeyin. “ç,ı,ö,ü”

Ekran Görüntüsü: Blogger Blog Adresi
Ekran Görüntüsü: Blogger Blog Adresi

Tekrar sonraki butonuna basıyoruz ve ardından bizden şimdide kullanıcı adı isteyecektir. Burada ister adınızı isterseniz de herhangi bir şey yazabilirsiniz. Yazdıktan sonra Son butonuna basarak Blogger sitesi oluşturmuş olacaksınız.

Ekran Görüntüsü: Blogger Kullanıcı Profil Adı Girme
Ekran Görüntüsü: Blogger Kullanıcı Profil Adı Girme

Buradan sonra artık Blogger hesabınızı kurcalamaya başlayabilirsiniz. Bir şeyler öğrenmek için kurcalamanız gerekmekte. Resimde göründüğü gibi sol tarafta bir çok şey yapabileceğiniz menü var. Bu menünün en üst kısmında yazınızı eklemek için + YENİ YAYIN butonuna basabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü: Blogger panel ara yüzü
Ekran Görüntüsü: Blogger panel ara yüzü

Blogger’a Cloudflare Bağlama, Nasıl Kurulur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir