Sağlık

Tırnak Morarması Nedenleri ve Tedavisi

tirnak-morarmasi-nedenleri-ve-tedavisi

Tırnak Morarması Nedenleri ve Tedavisi

tirnak-morarmasi-nedenleri-ve-tedavisi

tirnak-morarmasi-nedenleri-ve-tedavisi

Herkes sağlıklı bir yaşama sahip olmak istemektedir. Aslında en doğru olanıda budur. Eğer sağlıksız iseniz sizleri her türlü durumda sıkıntıya sokabilmektedir. Tırnak morarması genel olarak ayakta olup ve tıpta “Siyanoz” ismi verilmektedir. Tırnak morarmasına maruz kaldıysanız daha sonra tırnaklarınız kalınlaşmaktadır. Şimdi sizlere aşağıda tırnak morarması nedenleri nelerdir? hakkında bilgi verelim.

Tırnak Morarması Nedenleri Nelerdir?

Kişinin tırnak morarması genel olarak oksijen seviyesninin yeterli olmadığından meydana gelmektedir. Örnek vermek gerekirse; astım hastaları biliyorsunuz nefes almakta zorlanırlar. Eğer vücudunuz yeterli miktarda oksijen alamadıysa tırnak morarması meydana gelmektedir. Eğer tırnaklarınız herhangi bilmediğiniz bir sebeple morardıysa en yakın hekim veya hastaneye başvurmanızı dileriz.

Tırnak morarması ayakkabılardan’da meydana gelmektedir. İşte bu ayakkabı tipleri tırnak morarmasına neden olur: ayağınızı sıkan, sivri uçlu, aşırı olarak düz, topuklu ayakkabılar bu ayakabı türü tırnaklarınızın morarmasına neden olmaktadır. Ayağınıza baskı uygular.

Eğer tırnakların normal bir tırnaktan uzunsa tırnak morarması olabilir. Ayakkabınıza ile tırnağınız temas edip baskı uygulanması tırnağınızın morarmasına ve kalınlaşmasına neden olabilmektedir.

Tırnak mantarları’da tırnak morarmasına ve kalınlaşmasına neden olur. Bu hastalıklar Dermofit adı verilen organizmalardan oluşmaktadır. Tırnak yatağına yerleşen bir enfeksiyon türlerinden biridir. Tırnak morarması yaşayan kişiler genel olarak tırnak mantarı tarafından olmaktadır.

Mantar Belirtileri:

  • Tırnak’ta pulluklar
  • Ayağınızdaki tırnaklarda acıma meydana gelme
  • tırnağınızın altında kir meydana gelmesi
  • tırnağınızda sarı, yeşil, kahverengi oluşması

Tırnak Morarması Tedavisi:

Tırnak morarması tedavisi hastalığa bağlı olarak farklı sonuçlar gösterbilmektedir. Eğer içsel olarak bir nedenle tırnaklarınız moararıp kalınlaşıyorsa tedaviniz çok sürecektir. Astım, kalp haslıkları gibi bu hastalıklar sonucu tırnak morarması oluşabilmektedir.

Eğer ayakkabınız sağlıksız ve ayağınızı sıkıyorsa tırnak morarmasına neden oluyorsa temiz ve sağlıklı bir ayyakabı almanız ve kullanmanız gerekir. Kaliteli bir ayakkabı tercih edilmesi gerekmektedir

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top