Güzellik

Ten ve Saç Rengine Göre Makyaj

Ten ve Saç Rengine Göre Makyaj

Ten ve Saç Rengine Göre Makyaj

Ten ve Saç Rengine Göre Makyaj

Ten ve Saç Rengine Göre Makyaj

Saç rengine uygun makyaj yapmak çok önemlidir. Bu sebeple kişiler kendi saç renklerine uygun makyaj yapmazlarsa çok silik gözükebilir ve saç rengi ile makyaj uyumunun yaratacağı güzellikten mahrum kalabilirler. Bu sebeple saç rengine göre makyaj önerileri dikkate alınmalı ve kendinize uygun makyaj tonları seçilmelidir.

Her kişinin cilt rengi ve saç rengi farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple herkese aynı ton ve aynı şekilde makyaj yapmak doğru bir fikir değildir. Saç rengine göre kişilere uyum sağlayabilecek makyaj tonları belirlenmeli ve bu tonlara uygun makyajlarla yüzünüzü ortaya çıkarmalısınız.

Sarışınlar İçin Seçilmesi Gereken Makyaj Önerileri

Sarışın bayanların ten rengi ve saçları açık olduğundan dolayı uygulanacak makyaj tonlarını pastel olarak tercih etmek gerekmektedir. Sarışınların ciltleri çok hassastır. Bu cilde uygun makyaj malzemeleri kullanılmalı ve cildin hassasiyeti önemsenmelidir.

Sarışınlarda pastel makyaj tonlarının tercih edilmesi ile yüzüne bir canlılık verilir ve yüzünün güzel görünmesi amaçlanır. Açık sarı ya da platin renge sahip saçlara sahip olan kişiler fondöten rengi olarak pembe tonlarının tercih etmelilerdir. Porselen rengi fondötenlerde sarışınlara çok yakışmaktadır. Bu renk fondötenlerin seçilme nedeni ciltte doğal durması ve saç rengine uyum sağlamasıdır.

Saç rengine göre allık seçimi de yine önemli konuların başında gelmektedir. Sarışın bayanlar makyajlarında allık rengini pembe olarak belirlemelidir. Göz makyajı ve rimel uygulaması ise kahverengi tonlarında seçilmelidir. Bu şekilde saç ve makyaj arasında doğrudan bir ilişki yaratılabilir. Sarışınların göz makyajında siyah veya koyu makyaj tercih etmesi halinde ise bir yapaylık söz konusu olabilmektedir.

Koyu renk makyajlar açık renk saçlar ile bir uyum sağlayamaz ve aralarında farklı bir görünüm ortaya çıkabilir. Sarışın bayanlar ruj tercihinde açık renkler kullanmalıdırlar. Açık pembe tonlarında rujlar parlatıcılarla desteklenerek hoş bir görünüm sağlanabilir.

Kızıl Saçlı Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Kızıl saçlı bayanların far seçeneği oldukça fazladır. Yeşil, bej, kiremit ve kahve tonları kızıl saçlı bayanların kullanabileceği far önerileridir. Kızıl saçlı bayanlarda makyaj önerileri olarak sade tonlar tercih edilmelidir. Kızıl saçlılar çok fazla dikkat çektiğinden dolay rujunu açık tonlarda tercih etmelidirler.

Koyu renkli rujlar kızıl saçlı bayanlar için tercih edilmemesi gereken renklerdir. Allık seçiminde ise açık pembe allıklar kızıl saçlılara yakışabilmektedir. Kızıl saçlı bayanlar genelde beyaz tene sahip olurlar.

Beyaz tenli kişilerin açık pembe tonlarında doğal görünümlü fondöten tercih etmeleri uygundur. Ancak biraz daha esmer bir tene sahipseniz ten rengini açmak için daha açık tonlarda fondöten tercih edilmelidir.

Kahverengi Saçlı Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Kahverengi saçlı bayanların far rengi mavi, yeşil ve pembe gibi renklerden oluşmaktadır. Ten rengine göre makyaj teknikleri uygulanarak daha güzel bir görünüm elde edilebilir.

Allık seçiminde şeftali tonlarının tercih edilmesi gerekir. Kahverengi saçlı kişilerin pembe tonlarında ruj seçmesi doğru bir tercihtir. Fondöten seçiminde ise sarı tonların tercih edilerek yüzün güzel görünmesi sağlanabilmektedir.

Siyah Saçlı Bayanlar İçin Makyaj Önerileri

Siyah saçlı bayanların göz makyajı oldukça önemlidir. Siyah saçlı bayanlar göz makyajı yapılırken koyu rengi tercih etmelidirler.  Siyah, gümüş, gri ya da kahve tonlarındaki farlar siyah saçlı bayanların gözlerini ortaya çıkarabilmektedir. Bakışları güçlendirirken buğulu bir bakış kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Siyah saçlı bayanlarda göz makyajı eyeliner ile tamamlanabilir.

Dudak makyajında ise açık pembe tonları uygulayabilirsiniz. Ancak ruj seçiminde daha dikkat çekici olan kırmızı veya bordo rujlar tercih ederek makyajınızı bütünleyebilirsiniz. Fondöten seçiminin ise bej olarak tercih edilmesi gerekir. Siyah saçlılarda makyaj yapılırken ten rengine uygun fondöten uygulanması çok önemlidir. Aksi halde çok beyaz bir tene sahip olabilirsiniz. Siyah oldukça koyu bir saç rengi olduğu için fondötenle saç renginizi bütünleştirecek bir makyaj tercih etmeniz gerekmektedir.

Karışık Renkli Saçlar için Makyaj Önerileri

Karışık saç renginden kasıt gölge atılmış veya balyaj yaptırılmış saçlar akla gelmektedir. Bu saçlarda saç dipleri daha koyu bir renge sahipken saç uçları açıktır. Bu saç renklerinde yüzü canlı gösterecek pastel tonlar tercih edilmelidir. Allık rengi şeftali tonlarında tercih edilmelidir. Göz makyajı kahve tonlarında tercih edilmelidir. Bu saç tonlarına pastel veya şeftali tonlarında ruj kullanarak makyajı bütünleyebilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top