Teknoloji

Telefonumun Ekranı Çizildi Ne Yapmalıyım?

telefonumun-ekrani-cizildi-ne-yapmaliyim

Telefonumun Ekranı Çizildi Ne Yapmalıyım?

telefonumun-ekrani-cizildi-ne-yapmaliyim

telefonumun-ekrani-cizildi-ne-yapmaliyim

Telefonumun Ekranı Çizildi Ne Yapmalıyım?, Pek çok kullanıcının en büyük problemlerinden bir tanesi de cep telefonlarının camlarında meydana gelen çiziklerdir. Farklı nedenlerden dolayı meydana gelen bu çizikler görüntü bakımından hiç hoş görünmemektedir. Özellikle yere düşürme ile darbeden dolayı meydana gelen çiziklerden başka dokunmatik telefonlarda hiçbir darbe almadan sadece tırnaklardan dolayı meydana gelen çiziklere de rastlanılır.

Dokunmatik telefonların camlarını korumak adına koruyucu yapışkanların kullanılması faydalı olacaktır. Fakat birçok telefon sahibi bu cam koruyuculara ihtiyaç duymadan telefonlarını kullanmaktadır. Bundan dolayı da kısa zaman sonra telefonlarda çizikler oluşmaktadır.

Telefon camlarını çizilmeden dolayı değiştirmek ise oldukça pahalı olduğundan dolayı ilk başta pratik yolları denemek faydalı olacaktır. Maddi açıdan rahat olan kişiler rahat bir şekilde telefonlarının camlarını değiştirebilirler. Fakat maddi imkansızlıklardan dolayı cam değiştiremeyen kullanıcılar için pratik bilgilerden faydalanarak camdaki çizikleri kolay bir şekilde temizlemek veya en aza indirmek mümkün olacaktır.

Cam Çizikleri Nasıl Geçer?

Hepimizin bildiği gibi teknolojin son modelleri olan akıllı telefonların camları Corning Gorilla Class ya da safir şekilde üretilir. İstediği kadar çizilmez kalitede yapılmış olsalar bile bazen kullanıcıların hoyratlığı yüzünden ufak çapta çiziklerin oluşması mümkündür. Bundan başka her telefon modelinde bu teknoloji harikası olan camları bulmamız ne yazık ki imkansızdır.

Bu tip telefonlarda çizilme meydana gelmesi diğer kaliteli olan camlara oranla daha fazla olmaktadır. Kullanıcı yüzünden meydana gelen bu çiziklerin yok edilmesinde birtakım pratik uygulamalar vardır. Şimdi daha fazla vakit kaybetmeden telefonların çizildiği zaman yapmamız gereken bazı püf noktalarına değinelim. Pek çok cep telefonu sahiplerinin henüz bilmediği bu yöntemler ile telefonlarımız ilk aldığımız gibi olacaktır.

Karbonat İle Çiziklere Veda Edin

Çizilen telefonlar ile ilgili en faydalı yöntemlerden bir tanesi Karbonattır. Bildiğimiz üzere karbonat hemen hemen her derde çare olmaktadır. Karbonat sayesinde telefondaki çizikleri nasıl giderebilirim diye düşünmenize gerek yok.

Karbonatın çözücü gücü ile, telefonlarımızdaki çiziklerden yaklaşık 10 dakikalık bir zaman zarfında kurtulmamız mümkün olacaktır. Bu yöntem için 2 yemek kaşığı kadar karbonat yeterlidir. 2 yemek kaşığı karbonatı ufak bir kabın içine bırakın. Üzerine ise bir yemek kaşığı kadar su ilave edin. Su ile karbonat macun kıvamına gelene kadar karıştırılır.

Macun kıvamına gelene kadar cep telefonumuzdaki çizik olan yerlerine yavaş hareketler ile iyice yedirerek sürün. Telefonumuzun camına sürmüş olduğumuz bu karbonatlı karışımı 10 dakika bekletelim. Daha sonra yumuşak bir mendille telefonumuzu güzelce temizleyelim. Sonucuna sizler de şaşıracaksınız.

Çizikler İçin Sıvıyağ

Telefon camında meydana gelen çizikler için cevap olacak ilk önemli cevap karbonattır. Fakat karbonattan başka da bazı pratik yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi de sıvıyağdır. Sıvıyağ yardımı ile de telefonlarımızdaki kötü çiziklerden kurtulmamız mümkündür.

Sıvıyağın bir diğer faydası ise telefonumuzun temizlenip parlamasına da yardımcı olmaktır. Sıvıyağ sayesinde çizikleri nasıl gideririm diye soruyorsanız hemen anlatmaya başlayalım. Hem çok basit bir yöntemdir hem de kısa süre içinde etkisini göstermektedir.

Çok az olacak şekilde sıvıyağını çiziklerin olduğu bölgelere sürelim. Fakat sıvıyağ miktarını çok fazla abartmayalım. Çünkü daha sonra telefonumuzu temizlemek oldukça zor olacaktır.

Bu yöntemlerden başka da bildiğimiz diş macunu sayesinde de telefonumuzdaki çizikleri yok edebiliriz. Az miktardaki diş macununu çizik olan yerlere az miktarda yedirelim.

Diş macunu iyice kuruyuncaya kadar cam üzerinde tutalım. Camı temizlediğimiz zaman çiziklerin gittiğine şahit olacağız. Bir başka yöntem ise araba pastasıdır. Bildiğimiz gibi araba çiziklerini yok eden araba pastası telefon camlarındaki çizikleri de yok etmek adına ekstra bir çare olarak karşımıza çıkmaktadır.

Araba pastasını çok az bir şekilde telefon camının üzerine sürün. Daha sonra ise bir peçete ile temizleyin. Böylece çiziklere elveda diyeceğiz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top