Sağlık

Sol Serçe Parmak Uyuşması Nedenleri ve Tedavisi

Sol Serçe Parmak Uyuşması Nedenleri ve TedavisiSol Serçe Parmak Uyuşması Nedenleri ve Tedavisi: Uyuşma, vücudun belli bölgelerinde his kaybı yaşanmasına neden olmaktadır. Birbirinden farklı birçok nedeni bulunan uyuşma hissi; karıncalanma, yanma ve batma şeklinde ortaya çıkar. Duyusal sinirlerin hasara uğraması sonucunda kimi zaman ayakta kimi zaman ise elde his kaybı meydana gelir. Bazı uyuşukluk hisseleri kısa sürede geçerken bazı uyuşukluk hisseleri uzun süreli olur ve sürekli tekrarlar.

His kaybının uzun süreli olması tehlikeli bir durumdur. Bu durumda yapılması gereken vakit kaybedilmeden doktora gitmek olacaktır. Aksi takdirde ciddi boyutlu hastalıklara ulaşabilirsiniz. Kanser, tümör ve kalp krizi gibi hastalıkların belirtisi olan uyuşma hissinin hangi bölgede oluştuğu önemli bir konudur. Sol serçe parmak uyuşması çoğu zaman tehlike bir durum arz etmezken, sık sık kendini belli ettiğinde doktora gitmeniz de fayda vardır. İnme, tümör gibi hastalıkların işaretçisi olabilir.

Elin veya avuç içi bölgesinin uyuşması, serçe ve yüzük parmaklarının uyuşmasını da etkilemektedir. Bu gibi durumlar koldaki ulnar sinir sıkışması belirtisi olabilir. Sol serçe parmak uyuşması, dirsekte ortaya çıkan bir sorun olarak bilinmektedir. Bu tür uyuşmalar, kişilerin ellerini ve bilek bölgelerini rahatsız etmektedir. Kimi zaman hareket etme de güçlük çıkarabildiği gibi kimi zaman istemsiz bir şekilde bileğinizi hareket ettirebilirsiniz. Uyuşmayı gidermek için masaj yapabilir, parmağınızı rahatlatabilirsiniz.

Aynı zamanda sıcak su torbasıyla serçe parmağınıza ısı uygulayabilirsiniz. Serçe parmağınızda yaşadığınız uyuşukluk hissi, tüm kolunuzu etkisi altına alabilir. Serçe parmağın da ve yüzük parmağında oluşan his kaybı, elinizin parmak hareketlerinin bir bölümünden sorumlu olmaktadır. Sol serçe parmak uyuşması genellikle geceleri ortaya çıkmaktadır. Araba kullanırken, telefonla konuşurken veya gündelik yaşantınızda sürekli aynı pozisyonda kalıyorsanız uyuşma hissi parmaklarınızı etkisi altına alabilir.

Serçe parmağınızın uyuşması kubital tünel sendromundan kaynaklanıyorsa gerekli olan ilaç tedavisine başlayabilirsiniz. Aynı zamanda bu durumda his kaybı artarsa ihmal etmeyecek neden oluştuğuna dair araştırmaların yapılmasına izin vereceksiniz. Sorunun kaynağı bulunduğunda uygun bir tedavi yöntemi seçilmektedir. Genellikle ilaç tedavisi uygulanarak çözüm bulunması sağlanır. Fakat ilaç tedavisi yetersiz kalıyorsa fizik tedavi uygulanarak parmağın işlevini kazanması hedeflenir.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top