Sağlık

Sol Ayakta Uyuşma Nedenleri ve Tedavisi

Sol Ayakta Uyuşma Nedenleri ve Tedavisi

Sol Ayakta Uyuşma Nedenleri ve Tedavisi

Sol Ayakta Uyuşma Nedenleri ve Tedavisi: Her iki ayakta görülebilen uyuşmalar, yalnızca sağ ayakta yada yalnızca sol ayakta da görülebilir. Kişilerin, yaşadıkları rahatsızlığı dikkate alması önemseme gerekmektedir. Erken teşhis her hastalığın kurtarıcı olurken, ciddi sorunlara yol açmadan en az hasarla uyuşma sorununu da atlatabilirsiniz. Sol ayak uyuşması yaşayan bireyler, yaşadıkları uyuşmayı farklı şekillerde tarif edebilirler.

Karıncalanma, yanma, batma ve ağrının oluşmasıyla kişiler paniğe kapılır. Aynı zamanda uyuşukluk oluştuğunda his kaybının ortadan kalktığı gözlenmektedir. Bu durumda yapmanız gereken ayağınızı sallayarak kan dolaşımının sağlıklı bir şekilde devreye girmesini sağlamak olacaktır. Bu şekilde etkili bir sonuç almadıysanız sıcak su torbasıyla ayağınıza ısı uygulayabilirsiniz. Böylece ayağınızın rahatlaması ve gevşemesini sağlamış olacaksınız. Kimi zaman uyuşukluk hissi kan dolaşımının yeterli düzeyde sağlanamamasından kaynaklanırken kimi zaman sinirde oluşan hasarlardan dolayı kaynaklanmaktadır. Eğer sinirde oluşan hasardan dolayı uyuşukluk oluşuyorsa kişi yürümekte, ayakta durmakta ve gündelik işlerini yapmakta zorluk çekebilir.

Sol ayak uyuşması uzun süredir devam ediyorsa ve uyuşmanın şiddeti her geçen gün artış gösteriyorsa doktora gitmeniz de ve durumunuzu anlatmanız da fayda vardır. Kronik bir hale bürünmeden çözüm üretmeli ve uygun bir tedavi sürecine başlayabilirsiniz. Uzun süre ayakta kaldığınız da veya ayağınız sürekli aynı pozisyonda kaldığında uyuşma meydana gelecektir. Fakat bu durum korkulacak cinsten değildir. Kısa süreli olan uyuşma hissi kendiliğinden kaybolacaktır.

Sinirlere yeterince oksijen iletilmiyorsa uyuşukluk hissi ortaya çıkar. Aşırı soğuğa maruz kaldığınızda kan damarlarınızda büzülme görülmektedir. Bu yüzden yeterli miktarda oksijen iletilemez ve ayak kısmına ulaşamaz. Aynı zamanda beyne yeterli miktarda oksijen gitmediğinde vücudunuzun farklı bölgelerinde uyuşma hissi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Kimi zaman kollarınız olurken kimi zaman ayaklarınız uyuşabilir. Beslenme şeklinize ve vitamin düzeyinize de dikkat ederek uyuşma hissinin azalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Sol ayak uyuşması birçok hastalığın habercisi olabilir. Bu yüzden doktora giderek sebebini öğrenmeniz sizin için avantajlı bir yan olacaktır. Kimi zaman migren kimi zaman felç gibi durumlar da beyne mesaj iletimi engellemektedir. Bu durum ise sol ayak kısmınızda uyuşma hissine neden olabilir.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top