Sağlık

Sol Ayak Baş Parmak Uyuşması Nedenleri ve Tedavisi

Sol Ayak Baş Parmak Uyuşması Nedenleri ve TedavisiSol Ayak Baş Parmak Uyuşması Nedenleri ve Tedavisi: Uyuşma kavramı tüm vücudu etkisi altına alabilen rahatsız edici bir durum olurken, kimi bireylerin ayakları kimi bireylerin ise kollarında uyuşukluk hissine rastlanılır. Bazı uyuşukluk hisleri kısa sürede ve kendiliğinden geçen türde olurken bazı uyuşukluk hisleri uzun süreleri olur ve uyuşukluğun ardından ağrı hissini de beraberinde getirir. Kronik hale gelen bu tür uyuşukluklarını şiddeti her geçen gün artıyorsa yapmanız gereken ilk işlem doktora gitmek olacaktır. Uyuşukluğun neden kaynaklandığı tespit edilerek tedavi süreci başlatılacaktır.

Uyuşan bölge, ciddi sorunların oluşup oluşmadığına da işaret etmektedir. Eğer ciddi bir problemle karşılaşılırsa erken tanı adı altında tedavi süreci başlatılır ve hastalığın önüne geçilmesi hedeflenir. Sol ayak baş parmak uyuşması çok sık rastlanılan uyuşma bölgeleri arasında yer almaz. Fakat bu durum çok sık oluyor ve sizi rahatsız ediyorsa doktora gitmeniz de fayda vardır.

Ayak parmağınızda uyuşmasına ağrı, karıncalanma, hareket ettirememe gibi sorunlar da ekleniyorsa problemin ciddiyeti giderek artmaktadır. Sol ayak baş parmak uyuşmasının en önemli nedeni dolaşım sistemindeki bozuktan kaynaklanır. Dolaşım sistemi sağlıklı bir şekilde sağlanamadığı takdirde yaşanan sorunların ciddiyeti artabilir. Aynı zamanda kan dolaşımının düzensiz olması da uyuşukluğu oluşturan nedenler arasında gösterilmektedir. Kişilerin gündelik yaşantısında hareketlerine dikkat etmesi uyuşukluğun oluşmasına karşı alınacak en etkili önlemler arasındadır.

Ayak parmağına alınan darbe, parmağın uyuşmasına neden olabilir. Fakat bu durum kısa sürelidir ve kendiliğinden geçebilir. Eğer kendiliğinden geçmiyorsa yavaşça hareket ettirerek kan dolaşımının düzene girmesini sağlayabilirsiniz. Sol ayak baş parmak uyuşması sinirlerin hasar görmesinden kaynaklanan problemler eşliğinde meydana çıkabilir. Hastalığın belirtileri giderek artıyorsa ve uyuşukluk ciddi boyutlara ulaşıyorsa yapılması gereken doktora giderek durumu anlatmak olacaktır. Uyuşukluk şiddetini takip ederek, yapılan testler sonucunda hastalığın kaynağına ulaşacaksınız.

Oturup kalkarken bacaklarınızda ağrı ve zorlanma hissediyorsanız, iğne batması gibi sızı oluşuyorsa ve parmağınızda güç kaybı varsa bu durumu ihmal etmeden doktora gideceksiniz. Uyuşukluğun nedeni birçok hastalığı belirtisi olurken, erken tanı ile bir adım önde olacaksınız. Aynı zamanda vitaminlerinizi de kontrol ettirecek aksi bir durum oluştuğunda doktorunuza bildireceksiniz.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top