Güzellik

Saç Boyası Nasıl Yapılır? (Videolu)

Saç Boyası Nasıl Yapılır

Saç Boyası Nasıl Yapılır

Saç Boyası Nasıl Yapılır: Kadınların güzellik merakı herkes tarafından bilinmektedir. Makyaj, saç boyası, şık kıyafet vs. kadınların vazgeçemeyeceği hareketlerdir. Özellikle belli bir yaş üzerinde ki bayanların saçlarında oluşan beyazlaşma nedeniyle saçlarını boyatma ihtiyacı duymaktadırlar. Peki, ama saç boyası nasıl yapılır Bu soru birçok bayanın aklındadır. Fakat bu işlemin içeriğini nasıl yapıldığını bilmedikleri için kendilerinin yaptıkları zaman başarısız bir sonuç almaktadırlar.

Saçlarınızı Boyamadan Önce Renk Analizi Yapın

 Boyama işlemi yapılacak olan saçın renk analizi yapılmalıdır. Boyanacak saçın beyaz renk oranı nedir? Saç telinin analizi ve son olarak boyama yapılacak renk nedir? Bu bahsettiğimiz önemli olan unsurlardır. Bu işlemleri evde kendiniz de gerçekleştirebilir veya kuaför yardımı ile de yapabilirsiniz. Genellikle bayanlar kuaför salonlarına dünya para harcamamak için evde kendileri yapmaya çabalarlar

Saç Boyarken Oranlar Nasıl Olmalı?

Evde saç boyası nasıl hazırlanır? Saç boyasının karışımı 1 e 1 tabiri ile yapılır. Yani bir tüp boyanın içine bir oksidasyon ( 60 gr) kullanılır. Kullanılması gereken boya miktarına göre bu oran artar veya azalır.

Saç Boyamak Sanılandan Daha Zor

Bu karışımdan sonra saç boyası nasıl yapılır? Öncelikle saç boyası atılma işleminden önce kesinlikle eldiven kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız. Yoksa kötü bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Boyama işlemine ensede yer alan saç diplerinizden başlamanız gerekiyor. Bir fırça yardımı ile diplerden başlayarak tüm saça uygulamalısınız. Aslında kolay gibi gözüken bu işlem tecrübeye bağlıdır. Çünkü saçınızda ki beyaz oranı arttıkça saçınızın boyama işlemi daha da zorlaşacaktır. Bu bahsettiğimiz uygulama daha önce boyama işlemi yapmadığınız takdir de uygulanmalıdır. Örneğin saçınızı sürekli boyuyor ve boya renginizden sıkıldıysanız değişim yapmak o kadar kolay olmayacaktır. Profesyonel olmanız ve iyi analiz yapmanız gerekiyordur.

Saçınızın Rengini Değiştirmek İçin Saç Boyası Atılma Yolları

Evde saç boyası nasıl yapılır gibi sorulara göre daha önemli olan saç renginizin nasıl değişeceği gibi sorulardır. Boya renklerinden siyah en güçlüsüdür. Yani siyah renkli bir saça açık sarı renk boya vurmanız hiçbir şeyi değiştirmez. Buda şunu bilmemiz gerektiğini gösteriyor. Önceki saç renginiz eğer ki koyuysa daha açık renk boya atıldığında hüsranla karışabilirsiniz. Buna da çözüm olarak mesela saçınız koyu kumral fakat siz açık kestaneye boyamak istiyorsunuz. Bu isteğinizin üzerine saç boyası nasıl hazırlanır? Sorusu gelmektedir. Aslında çok basit her iki renkten de yarım tüp alınarak boya karıştırılır. Bu hazırlanan karışım da saça bahsettiğimiz şekilde uygulanır. Bu kadar basit… Artık sonuç mükemmel…

Videolu Anlatım:REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top