Bilgi

Mason (İlluminati) Neden Olunur?

Mason (İlluminati) Neden Olunur: Masonluk felsefesi tüm insanları kucaklayan, insanların akıl ve beden sağlığını ileriye taşımalarını hedefleyen, yaratıcının her şeyi mükemmel bir bilim ile gerçekleştirdiğine inan ve bu yüzden bilim ve akılcı düşünmeyi savunan bir felsefedir. Birçok insanın aklına takılan soru ise neden mason olunur ya da masonluk neden seçilirdir. Bunu açıklayabilmek için Masonluk kavramının öncelikle iyi kavranması gerekir.

Dünya genelinde en iyi konumlarda olan iş adamları, sinema ya da pop sanatçıları, siyasetçilerin birçoğunun Mason oldukları artık biliniyor. Bu demek oluyor ki Mason olanlar güçlü ve iktidar sahibi oluyor. Veya başka bir kanı ile Masonluk zengin ve ünlü olmayı gerektiriyor. Elbette ki ikinci tez biraz saçmadır. Çünkü Mason olabilmek için belirli şartları taşımanız ve aşamaları geçmek için bazı sırları kendinize alıp uygulamanız gerekir. Bu neden ile Masonluk aslında dünyanın farklı bir örgütü olarak dünya yönetiminde söz sahibi olmak anlamına da gelemktedir.

Bu nedenledir ki Masonluk bir inanış ya da din olmayıp, insanların birlikte hareket ettikleri gerçek anlamda en köklü örgüttür. Birçok insan bazı konularda bu Masonik fikirleri benimser ve örgüt içinde yapıyı beğenerek Mason olmak için başvuruda bulunabilir. Yani neden Mason olunur sorusunun cevabı aslında Mason örgütünün kuralları ve felsefesinin birçok insana yakın, uygulanabilir gelmesi ve farklı bir yapısı olması nedenindendir.

Birçok bakımdan birbirleri ile dayanışma halinde olan Masonlar, kardeşlik yapısı içinde hareket ederler. Dayanışmaları, belirli sembolleri, doğru bildikleri ve prensipleri olan insanlardır. Bu şekilde hareket ederler. Akıllı ve doğru yolu bulan insan ile yola devam ederken, yoldan çıkmış insanlar ile vakit kaybetmez, onu kazanmayı seçmezler. Tüm bu fikirler ve elbette ki maddi olanaklar ile birçok insan masonluk yolunun amaçları ve düşünceleri ile uyuştuğuna karar verip bu yolda ilerleme kaydetmek için adım atarlar.

Masonluk oldukça eski ve köklü olmasına rağmen güçlenerek devam eden bir örgüttür. Bunun nedenin ise sağlam temeller olduğu herkes tarafından kabul edilir. İnsanların inançlarına ve yaşam tarlarına müdahale etmeden farklı bir fikir birliği ile hareket edilir. Bu yüzden artık neden Mason olunur sorusunun cevabını sizlerde verebilirsiniz. Detaylı şekilde incelendiğinde Masonluk farklı yapıya sahip özel bir akittir.

Benzer Yazılar:

1) Mason Olan Yabancı Ünlüler İçin BURAYA TIKLAYIN.

2) Mason Nasıl Olunur İçin BURAYA TIKLAYIN.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top