Bilgi

Mason (İlluminati) Nasıl Olunur?

Mason-Nasıl-Olunur

Mason (İlluminati) Nasıl Olunur: Bugün dünyada birçok insanın üyesi olduğu Masonluk gerçek anlamda farklı ve köklü bir örgüt olarak gizemini korumaktadır. Bilmeyen birçok kişinin Masonluk nedir diye sorulan sorular da bu bakımdan önem arz ediyor. Kendi içine kapanık bir yapısı olduğundan dolayı merakları daha fazla üzerine çekmesi ve dışarıya bilgi çıkışı olmaması nedeni ile bazen yıpratıldıkları da görülmektedir. Ancak uzun yıllar boyunca bu işlemleri sıkı şekilde uygulayarak asla kendilerinden taviz vermedikleri de görülmektedir.

Her bakımdan farklı ve değişik bir yapıya sahip olan Masonluk özellikle üyelik sistemi ile dikkat çekidir. Mason olmak için öncelikle Mason nedir oldukça iyi kavramanız ve bu hayat felsefesi ile yaşamanız gerekmektedir. Bu şekilde Masonluğun getirdiği tüm sorumlulukları da bir şekilde yerine getirmeniz gerekir. Her bakımdan sizlere farklı ve özel bir statü kazandıracak olan Masonluğa girebilmek için bazı ana şartlar aranmaktadır.

Mason olabilmek için aranan genel özellikle ve detaylı özellikler birbirinden ayrılır. Öncelikle genel özellikleri sıralamak gerekirse;

  • 21 yaşını tamamlamış bir ergin olmalısını. Ve erkek olmanız şarttır.
  • Erkek olmalısınız.
  • Herhangi bir kısıtlama, hak mahrumiyeti gibi cezalar almamış olmanız gerekir.
  • Masonluk ile ilgili bilgileri öğrenebilecek düzeyde eğitim ve öğretim almış olmalısınız.
  • Locaların çalışmalarına katılmanızı engelleyecek bir durumunuzun olmaması gerekir. Yani sakat ya da ruhsal sorunlarınızın bulunmaması gibi.
  • Locaların giriş ve yıllık ödemelerini yapabilecek ekonomik güce sahip olmalısınız ki bu oldukça yüksek miktarlardadır.
  • Kabul edilmeniz durumunda üyesi olacağınız locanın toplantı ve aktivitelerine düzenli olarak katılabilmelisiniz.
  • Tüm bunların yanı sıra Masonluğun belirtilen kurallarına, yöntemlerine, localarının ve derneklerinin tüzüklerine, çalışma kurallarına, locaların vereceği kararlara uymayı kabul etmeniz gerekmektedir.

Tüm bunlar ana kurallar olup, başvuru yapanlarda aranmaktadır. Bu kuralların yanı sıra birde ileri aşama kurallar bulunmaktadır. Daha çok kişilik ile alakalı olan bu kurallar Masonluk başvurusunda kesinlikle aranmakta ve uygun görülen adaylar değerlendirme ve incelemeler sonucunda Masonluk örgütünde yer almaya hak kazanmaktadır. Titizlik ile yürütülen bu kurallar nedeni ile Mason olmak aslında oldukça zor ve yaptırımları ağır olan bir süreçtir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top