Güzellik

Lens Nasıl Takılır?

lens-nasil-takilir

Lens Nasıl Takılır?

lens-nasil-takilir

lens-nasil-takilir

Lens Nasıl Takılır: Bir insanın belki de güzelliğinin en çok ortaya çıkan parçası gözleridir. Gözler hem şarkılara konu, hem resimlere çizgi bazen de aklımıza anı olmuştur. Her insanın göz rengi kendine has güzelliktedir. İster rengi olsun ister göz çevresinin şekli olsun, her insan kendi göz rengiyle ve gözlerinin şekli ile hatırlanır.

Hatta bazen milletleri ve milliyetleri ayırabilmek için de gözlerden yararlanırız nitekim ki Japonlar veya Çinler buna örneklerdendir. Bu durum herkesin kendine özgü göz güzelliği olmasından kaynaklanır çünkü gözlerin çirkin olması mümkün değildir. Yine de bazen insanlar göz renklerini bir nebze de olsa değiştirmek isteyebilirler. Bunun için de kontatk lens kullanabilirler.

Lens Nasıl Takılır?

Göz rengini bir süreliğine farklı kullanmak isteyen veya işi gereği lens takmak zorunda olan kişilerin lens kullanması gerekmektedir ancak bunların en önemlisi gözlerinde bozukluk olan kişilerin gözlük kullanmak istememelerine bağlı olarak kullandıkları dereceli lenslerdir.

Sebebi ne olursa olsun lens takmak dikkat ve hijyen isteyen bir işlemdir. Öncelikle ellerinizi sabunla ve suyla iyice yıkayın ve yıkadıktan sonra temiz bir havluyla kurulayın. Mümkün olduğunca başka bir yere dokunmayın. Lens kutusundan lensinizi kullandığınız elinizin orta parmağının ucuyla alacaksınız. Lens suyuna parmağınızı hafifçe batırın ve lensinizin tam göz bebeğine denk gelen bombeli kısmına dokunarak lensi kutusundan alın.

Bir elinizle kaşınızdan diğer elinizin yüzük parmağıyla da gözünüzün altından tutun. Lensi göz yuvasının üzerinde yukarıya bakar gidi yapıp dikkatlice bırakın. Gözünüzü oynatın. Lens yerine yerleşecektir ancak katlanma ihtimali olduğunu da söylemek gerekir. Lens katlanırsa panik yapmayın lensi yırtmadan gözünüzden çıkarın ve tekrar lens suyuna batırın. Bombelendiği zaman tekrar deneyebilirsiniz. Aynı işlemi diğer gözünüz için de yapın.

Lens Nasıl Saklanır?

İster renkli lens olsun, ister dereceli lens olsun, lensler gözünüze temas edeceği için son derece hijyenik bir şekilde saklanmalıdır. Öncelikle gün içerisinde sürekli gözünüzde olan lens dışarıdan tozları toplayacaktır. Hiçbir surette lensinizi 6 saatten uzun süre gözünüzde tutmayınız çünkü toz toplayan lens gözlerinizde iltihaplanma yapabilir ve bu durum körlüğe kadar bile götürebilir.

Çıkardığınız lensleri özel kutularında özel lens solüsyonları içerisinde saklayınız. Lens solüsyonu son derece hijyenik bir sıvıdır başka sıvılarla karıştırmayınız. Kutu içerisindeki solüsyonu her gün değiştiriniz. Günlük kullanım sonucu lensin temizlendiği yer o solüsyon olduğu için bütün mikrop o suda toplanır ve her gün kesinlikle değiştirilmesi gerekir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top