Bilgi

iPhone Ekranım Kırıldı, Ne Yapmalıyım?

iPhone ekranım kırıldı, Ne Yapmalıyım?

iphone-ekranim-kirildi-ne-yapmaliyim

iphone-ekranim-kirildi-ne-yapmaliyim

Elbetteki her iPhone kullanıcısının korkulu rüyası olan telefonun ekran camının kırılması durumu berbat bir olaydır. Yinede iphone ekranım kırıldı hemen yeni bir iPhone satın almalıyım diye düşünmenize gerek yok. Ekran ; Cam, sayısallaştırıcı ve LCD panel olmak üzere üç katmandan oluşur.Birçok durumda bu katmanlardan yalnızca cam katmanı zarar görmüştür. Fakat ekran yanıt vermiyor yada dağınık görünüyorsa sayısallaştırıcı veya LCD panel’den herhangi biri de zarar görmüş olabilir.

Bu türden bir durumda yeni bir iPhone satın almaya koşmadan önce telefonunuzu nasıl düzeltebileceğiniz seçeneği üzerinde durun.Sizi engelleyen bir müşteri sözleşmesi yoksa çok daha düşük maliyetlerle telefonunuzu kurtarabilirsiniz,hatta belki bunu kendi kendinize bile yapabilirsiniz.

Ekranınızı Kendiniz Tamir Edin

Eğer iPhone’unuzu en düşük maliyetlerle kurtarmak istiyorsanız kendi başınıza işe koyulabilirsiniz.Bu olay sizi maliyetten kurtarsa da telefonunuzun hasar görmesi oldukça muhtemel.Yinede garanti kapsamından çıkmış bir telefona sahipseniz bu seçenek ele alınabilir.

Özellikle yabancı kaynaklı alışveriş siteleri olan Amazon ve eBay’de size yardımcı olacak kullanım ekipmanlarını bulabilirsiniz yaklaşık olarak 50 tl ile 200 tl arasında değişen bu ekipmanlar oldukça kullanışlıdır ve içerisinde sizi yönlendiren talimatları da içerir. Hatta bazı kaliteli satıcıların sizi yönlendirebilmek için hazırlanan videoları da mevcuttur.

Tamirci Bir Firma ile Anlaşın

Kendi kendinize çözemeyeceğinizi düşünüyorsanız üzülmeyin piyasada bu tür sorunlarda uzman telefon şirketleri var size düşen telefonunuzu emanet edebileceğiniz güvenilir bir tamir seçeneğini bulmak yurt içinde ve yurt dışında bir çok seçenek mevcut.Apple’ın aksine maliyetleri daha düşük olacaktır.

Son Durak Apple

Yok ben Apple dan başkasına güvenemem,halim vaktim yerinde parası neyse öderim diyorsanız başka çıkış yolu yok. Çeşitli garanti kapsamları dışında Apple’ın ekran kırılması için biçtiği maliyetler diğer seçeneklere göre oldukça fazla.. Apple, iPhone 6 Plus ekranı onarmak için 129 $ , iPhone 5s, 5c ve 5 ve 6 için 109 $ fatura çıkarmakta.

Siz siz olun telefonunuzu kullanırken ekran koruyucu önlemler almaya özen gösterin,piyasada bulunan kırılmaz cam ekran koruyucuları kullanabilirsiniz böylelikle telefonunuzdan uzn süre verim alabilirsiniz.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top