İnternet

İnternet’ten Makale Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

internetten-makale-yazarak-para-nasil-kazanilir

İnternet’ten Makale Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

internetten-makale-yazarak-para-nasil-kazanilir

internetten-makale-yazarak-para-nasil-kazanilir

İnternet üzerinden para kazanmak gerçekten mümkündür. Belki kolay olmayabilir ama planlı ve programlı hareket ederek çalışırsanız internetten para kazanabilirsiniz. Ürün satarak, satış ortaklığı yaparak, bir site ya da blog açarak ve daha birçok yöntemle internetten para kazanmanız mümkündür.

Son zamanlarda en çok ilgi olan sektör ise siteler ve bloglar için ücretli içerik üretme yöntemidir yani makale yazmaktır. Makale yazarlığı son yıllarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Çünkü artık site sahipleri içerik üretmek yerine rekabetin hızla arttığı SEO alanına yönelmişler ve içeriğe harcayacakları zamanı sitelerini arama motorlarında üst sıralara taşımaya çalışmaya harcamışlardır. Bu oldukça yaygındır ve önemlidir. Çünkü bir site sahibi hem sitenin optimizasyonuyla hem tasarımıyla hem de içeriğiyle ilgilenemez. Bunun için yeterli vakti bulamaz. Bu nedenle webmasterlar içeriklerini kaliteli ve profesyonel makale yazan makale yazarlarına yazdırmayı tercih etmişlerdir.

Gelişen sektörde elbette ki kalitesiz yazarlar ve içerik hırsızları da bulunmaktadır. Bu nedenle site sahipleri dikkatli olmalı ve kendi çözümlerini üretmelidirler.

Makale Yazarak internetten para kazanmak

Makale yazarak para kazanan kesim ise daha çok üniversite öğrencisi, ev hanımı veya ek gelir elde etmek isteyen çalışanlar olabiliyor. Yeri geldiğinde bir öğretmenin hatta avukatın bile makale yazarlığı yaptığını görebiliyorsunuz. Aslında çok eğlenceli bir iştir makale yazarlığı. Hem araştırma yaparak yeni bilgiler edinir kendinizi geliştirirsiniz, hem yazma yeteneğiniz gelişir hem de ekstradan gelir elde eder para kazanırsınız. Bir taşla üç kuş buna denir.

Bu yüzden makale yazarlığı çok güzel bir meslektir. Belki meslek demek yanlış olabilir, sadece geçimini makale yazarak sağlayan kişiler yok denebilecek kadar azdır ancak ek gelir elde etmek isteyenler için gerçekten iyi bir kazanç kapısıdır.

Makale yazarak para kazanmak isteyenlerin yapması gereken en önemli şey öncelikle kaliteli bir makalenin nasıl yazıldığını öğrenmeleridir. Makale yazarken akıcı ve özgün bir dil kullanılmalı ve okuyan kişi makaleyi okuduktan sonra mutlaka ben bu makalede şunu öğrendim diyebilmelidir. Yalın bir dil kullanılmalı, anlaşılır olunmalı ve okuyucu asla sıkılmamalıdır. Bunlar için de çok kitap okumalı bilgi dağarcığınızı genişletmeli ve çok araştırmalısınız.

Her konuda makale yazarım diyen kimseler çıkabiliyor. Fakat bir insanın her konuda uzman olması imkânsızdır. Siz belli bir konu üzerine yoğunlaşın ve o konuda uzmanlaşmaya çalışın. Böylelikle çok çalışarak ve kendinizi geliştirerek yazdığınız kategoride bir numara olabilirsiniz.

Seo uyumlu makale konusunu iyi araştırın. Bu konuda ne yazık ki her webmaster’ın bir görüşü oluyor ancak tam dört dörtlük bir Seo uyumlu makale yazarına henüz rastlayabilmiş değiliz. Bu konuda araştırmalar yapın ve deneme yanılma yöntemiyle bu işi öğrenmeye çalışın. Kendinize basit ücretsiz bir blog açarak burada deneme yazıları yazın ve Google aramalarında kaçıncı sırada çıktığınızı gözlemleyin. Makalelerde anahtar kelime yoğunluğunda yazı biçimlerinde değişiklikler yaparak sürekli sıralama sonuçlarınızı kontrol edin. Böylece sıralamalarda yükselme trendinize göre Seo uyumlu makale yazmayı daha iyi kavrayabilirsiniz.

Makalelerin 100 kelimesi 1 TL üzerinden fiyatlandırılır. Yani birçok webmaster forumunda ve makale sitesinde bu durum böyledir. Taban fiyatı uygulanması bu işten rant elde etmek isteyenleri ve bu işe yeni başlayanları sömürmek isteyenleri engellemek için oluşturulmuştur. Bu nedenle kesinlikle işe yeni başlamış olsanız dahi 100 kelimesini 50 kuruşa yazdırmak isteyen kişilere boyun eğmeyin ve emeğinizin sömürülmesine müsaade etmeyin.

Makalelerinizi makale alım satım sitelerinde satabileceğiniz gibi webmaster forumlarında da satabilirsiniz. Bunun için referans edinmeli ve kaliteli makaleler yazmalısınız. Site sahiplerine sizden istediklerinde örnek makale gönderebilmelisiniz.

Makale yazarak para kazanmak güzel ama zor bir iştir. İşinizi hakkıyla yapan biri olursanız bu piyasada her zaman aranan ve tercih edilen biri olursunuz. Kısacası siz makale yazarak pazarlamaya çalışmazsınız, site sahipleri sizi bulurlar ve makale yazdırmak istediklerini size söylerler. Kalitenize göre işin fiyatını siz belirlersiniz.

EĞER MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ YORUM BÖLÜMÜNDEN TELEFON NUMARANIZI ADINIZI VE EĞİTİM DURUMUZU BELİRTMENİZ YETERLİ OLACAKTIR.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top