Sağlık

İdrar’da Yanma Hissi, Nedenleri ve Tedavisi

İdrar’da Yanma Hissi, Belirtileri ve Tedavisi

Birazdan sizlere aşağıda İdrar “Yaparken Yanma Neden Olur?” makalemiz hakkında bilgiler vereceğiz.

 • Bol miktarda sıvı, idrar enfeksiyonu için temel tedavidir.
 • Eğer idrar yaparken yanma oluyorsa, idrar yapma sıklığı artmış yada idrar yaparken bir tıkanma varsa; idrarınızı rutin mikroskobik incelemeden geçirin. Eğer “İltihap” hücreleri varsa, derhal bir doktora başvurun. Ara-sıra görülebilen iltihap hücreleri, normal olarak, bol miktarda su içilerek temizlenir. Ancak eğer yüksek güç alanı başına beş adet iltihap hücresi görülüyorsa, bir idrar kültürü ve hassasiyet testi yapın.
 • Kuru kişniş’i parçalara bölün, kabuklarını soyun ve bunun içinde çıkan tohumlardan 250 gram toplayın. Bunu pudra haline getirin ve 250 gram toz şeker katın. Karıştırın ve bu karışımdan sabahları ve akşamları su ile birlikte beşer gram alın. Bunu aldıktan sonra 1-2 saat süre ile bir şey yemeyin, içmeyin. Bunu birkaç gün boyunca alın. Bu tedaviyi 3 yada 7 gün boyunca uygulayın. Eğe hareket yavaş ise ikinci dozu akşam yerine gece vakti alın. Eğer kabızlık varsa bunu ikindi vakti sabah 04:00 alın ve gece su ile birlikte Spiegel (Mangenez ve demirce zengin) tohumlarını (İsabgul) ilk gün, bağırsak hareketi durumuna görev, çok az miktarda yada süreli olarak dozu artırın.
 • 10 gram kişniş alın ve gece boyunca suya ıslatın. Sabah bunu ezin, süzün ve içine şeker katın sonra bu karışımı için idrar yanmasını birleştirmek için 2  yada 4 günü boyunca bu karışımı için.
 • İdrar yanmasını azaltmak için süt kesmiği ile karıştırılmış soğanı bir kaç gün yiyin.
 • İdrar yolunu temizlemek için 2 yada soğanı suyun içine katın ve bu suyu için.
 • Dört ila beş adet “Fesleğen” yaprağını aç karnınızı günde iki kez çiğeneyin, çiğneme işleminden sonra, bir iki yudum için. Bu uygulama günde, idrar yanmasını iyileştirir.

İdrar Tutulması Tedavisi:

 • Bir havluyu suya batırın ve göbeğin alt kısmına serin ve orada 15-20 dakika süreyle tutun.
 • Şeker ile karıştırılan karpuz suyunun günlük olarak alınması, idrar esnasında görülen yanmayı tedavi eder.
 • Süt kesmiğinin içine salatalığı rendeleyin ve karıştırın. Bu idrar yanmasını iyileştirir. Salatalık çekirdekleri, idrar sistemi için faydalı olan potasyum içermektedir.
 • Ispanak idrarın kolay şekilde temizlenmesi için faydalı olan, potasyum, sodyum, A vitamini, C vitamini ve kalsiyum içermektedir.
 • Günlük olarak C vitamini ihitiyacı için domates yenmesi, idrar yolu enfeksiyonların temizlenmesi ve önlenmesi için faydalıdır.


REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top