Güzellik

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

hizli-sac-uzatma-yontemleri-nelerdir

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

hizli-sac-uzatma-yontemleri-nelerdir

hizli-sac-uzatma-yontemleri-nelerdir

Uzun saç çoğu erkeğin hayalindeki bayanın portresindeki görüntüyü oluşturmasına yardımca olur. Pürüzsüzbir yüz kadar uzun ve bakımlı bir saç da dikkat çeker. Saçların kolay ve hızlı uzaması çoğu kişinin kompleksidir. Bayanların bazıları saçlarını uzatırken bazıları ise kısa saçı daha çok yakıştırır. Bunların dışında olarak bir de saçının kırıklarını aldırmak için kuaföre gidip, çıktıktan sonra depresyona giren ve saçları çok uzun zamanda uzayan kişiler vardır. Bu kişilerin saç konusunda çok fazla takıntıları vardır.  Size doğal saç uzatma yöntemleri ile kozmetik ürünleri tanıtacağız.

Saç Derisinin Önemi

Hayatınızda herşey bir temel ile başlar. Eğer temeli sağlam olan herhangi bir yapıya sahipseniz üzerine istediğiniz kadar yapı inşa edebilirsiniz. Saç derisinin bakımı da saçınızın uzaması ve daha sağlıklı olması konusunda en ön planda gelir. Eğer sağlıklı bir saç derisine sahipseniz ilk olarak  1 – 0 önde şekilde başladınız demektir. Peki sağlıklı saç derisi nasıl olur ve neler ile sağlıklı saç derisine sahip olabiliriz. Şuanda aklınızda olan sorular. Bunu gerçekleştirmek için saç diplerinizi temiz tutmalı ve ılık su ile yıkamalısınız. Masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmanız size olumlu dönüşler yapacaktır.

Doğal Yöntemler ile Saç Uzatma

Uzmanların şiddetle tavsiye ettiği yöntem doğal olarak yapmanızdır. Kozmetik ürünler her zaman daha kısa zamanda tepki verir ancak bu kısa süreli tepki ile ilerleyen zamanlarda yıpranma ve dökülmelere neden olabilir. Bu sebepten hızlı ve doğal saç uzatma yöntemleri tercih edilmelidir. En başta yağlar ile bunu yapabilirsiniz. Yağlar da iki sınıfa ayrılır. Doğal ve taşıyıcı yağlar olarak. Taşıyıcı yağlar olarak limon, lavanta ve biberiye yağlarını örnek verebiliriz. Doğal yağlar olarak da zeytin yağı, hint yağı ve badem yağını örnek verebiliriz. Ancak taşıyıcı yağları direkt olarak saçlarınıza uygulamanız zarar verebilir. Bu yüzden önerilen doğal yağlar ile karışım hazırlayıp o şekilde uygulamaktır.

Saç Uzatma Karışımları

İlk olarak akıla gelecek bayanların yıllardır kullandığı yumurta akı ile saçına bakım yapmaktır ve bu bakım önerisi nesilden nesile ve dilden dile dolaşır. Bu yöntemin içerisine zeytinyağı da eklenirse mükemmel bir hızlı saç uzatma kürü yapılmış olur ve aynı zamanda bakım da yapmış olursunuz. Bunun yanında az bir miktar zeytin yağı içerisine 3 damla biberiye yağını karıştırıp saç diplerinize masaj şeklinde uygulamanız daha kısa sürede uzamasına katkı sağlayacaktır. Bu yöntemlere ek olarak günde 1 – 2 litre su içmek vücudu nemli tutar ve saçlarınızın da nemli olmasını sağlar. Günde en az iki kere sabah ve akşam olmak üzere saçlarınızı taramanız diplerine saç masajı etkisi yapar ve güçlenerek uzamasına yardımcı olur.

Kozmetik Ürünler Nelerdir?

Doğal saç uzatma yöntemlerini saydık. Şimdi bu yöntemlerin dışında bir kozmetik ürünler ile saçlarınızı güçlendirebilir ve daha kısa sürede istediğiniz boyuta gelmesini sağlayabilirsiniz. Eczane ve herhangi bir sağlık marketlerde temin edebilirsiniz. Bu ürünler A ve C vitamini içeren multivitaminler, B kompleks vitamin tavsiyeleri saçlarınızın sağlıklı uzamasına yardımcı olur. Bu ürünler dışında keten tohum yağı, ısırgan otu, beta karoten ve silisi de sayabiliriz. Ancak herhangi bir sağlık sorunu yaşıyorsanız ve ilaç takviyesi alıyorsanız doktorunuza başvurup olasılığı olan yan etkiler konusunda danışıp daha sonra bunları kullanmanızda fayda bulunmaktadır. Hızlı saç uzatma teknikleri hakkında sizinle bilgilerimizi paylaştık. Umarız ki bu bilgiler eşliğinde hepinizin kafasında olan soru işaretlerine bir cevap bulabilmişsinizdir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top