İnternet

Hack Nedir? Hack Türleri Nelerdir?

Hack Nedir? Hack Türleri Nelerdir?

hack-nedir

hack-nedir

Hack Nedir: Kişinin bilgisayarına yetkisiz bir şekilde erişip ve bilgilere erişim sağlaması, bilgisayar kullanıcılarının güvenliğini ve gizliliğini engellemekle için teknolojinin etik olmayan kullanımı anlamına gelir. bilgisayar korsanlığı etkilerini daha yakından bakmak için, dikkatlice dinleyelim.

Bilgisayar korsanları hassas verilere ve zarar vermek için veya yazılımları değiştirerek gizlice bilgileri çalmaya çalışırlar. Bilgisayar korsanları sık sık internete bağlı ev ve ofis bilgisayarları hedef olmaktadır.

Güvenlik ve Gizlilik Hali:

Bilgisayarınız hacklendiğin’de bilgisayar güvenliğiniz tehlikededir.Hassas kullanıcı verileri ve risk kullanıcı gizliliğini açığa çıkarabilir. Hacking faaliyetleri kişisel bilgileri gibi gizli kullanıcı bilgilerini, sosyal güvenlik numaraları, kredi kartı numaraları, banka hesap verilerini ve kişisel fotoğraflarınız çalınabilir ve tehlikeye girebilir. Kullanıcı bilgileri, bilgisayar korsanları ellerinde, gayrimeşru kullanımı ve manipülasyona savunmasız hale getirir.

Kimlik Hırsızı:

Kimlik hırsızlığı bilgisayar korsanlığı diğer önemli sonucudur. Bu bilgi veya mülkiyet yetkisiz erişim elde etmek amacıyla, bir başkası olmaya gösteriş içeren bir sahtekarlıktır. Kişisel çıkar veya kazanç için başkasının kimliğini yasa dışı kullanımı anlamına gelir.

DDoS Saldırısı:

DDoS Açılımı ise Distributed Denial of Service (Dağıtık Hizmet Engelleme) DDoS saldırısı bir web kaynağına saldırı yapma türüdür. Eskiden bu saldırı türü yoktu. Bu saldırı kişilerin kendi giriş yapma paneline engelleme türlerinden biridir.

Bilgi Çalmak:

Bilgisayar korsanlığı kritik iş bilgilerinin çalınmasına yol açabilir. Iş istemciler ve müşteriler hakkında önemli bilgiler kaybolur veya bilgisayar korsanlığı yoluyla manipüle edilebilir.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top