Güzellik

Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?

Gözleri İri Gösteren Makyaj Teknikleri Nelerdir?

gozleri-iri-gosteren-makyaj-teknikleri-nelerdir

gozleri-iri-gosteren-makyaj-teknikleri-nelerdir

Büyük Gözler ortamlarda daha etkileyici ve çekici göstermektedir. Ama herkes büyük bir göze sahip olamamaktadır. daha çok bu konumuz bayanları ilgilendiren bir konu olmaktadır. Ama küçük kapak gözlü kadınların daha iri gözlere sahip olmaları için makyaj teknikleride bulunmaktadır. Bu tarz makyajlar yapmak içinde bazı bilmediğiniz teknikler bulunmaktadır. Şimdi hepsini aşağıda sizlere sıralayalım.

1) Göz altındaki kara görünüm, ortamlarda geri itilmesine neden olur. Bu durumdan kurtulmanız için kapatıcı ile kapatmanız ve aldınlatıcı ile aydınlatmanız gerekmektedir.

2) ikinci olarak göz kapaklarınızdaki renk eşitsizliklerini kapatmanız için bej veya beyaz, krem gibi renkler kullanarak kapatabilirsiniz.

3) Eyeliner uyguladığınız zaman gözünüzün yapısı dikkat’e alınmalıdır. Eyeliner göz kapağının tüm bölümüne yapıldığı zaman gözü küçük göstecektir. Bu hata çok yapılmış bir hata diyebiliriz. Eyelinerin iyi sürülmesi için ortadan başlayıp dışa doğru sürülmesidir. Bu nedenle göz kapağın düşüklüğü kaybolmuş olacaktır.

4) Göz farı kullanarak gözü olduğundan daha büyük göstermek kolay ve basit yöntemlerden’dir. Göz kapağının katlanma bölgesi olan üzerine kahverengi bir ton sürerek gözünüzü biraz daha büyük göstermeye neden olur.

5) Alt kirpiğinizin dişlerinden aşağıya doğru kahve tonları uygularsanız daha büyük bir göze sahip olursunuz.

6) Gözleriniz aydınlık olması lazımdır. Ten rengi bir göz kalemi göz altı kısımlarına sürebilirsiniz. Koyu bir renk ile bu uygulama yapılamaz. Gözleriniz olduğundan daha büyük göstermesi için açık bir renk kullanmalısınız.

7) Gözleriniz büyük olması için kirpiklerinde biraz büyük olması lazımdır. Kirpikler daha uzun, kıvrık veya kıvrık içinde maskara kullanılabilir. Takma kirpik’de kullanabilirsiniz.

8) Alt kirpiklere açık renkte bir renk kullanın, daha büyük ve iri bir göze sahip olursunuz.

9) Kaşların şekli’de gözlerinizi iri ve büyük gösterebilmektedir. Kalın kaşlarınız gözünüzü küçük göstermektedir. Kaşlarınız düzenli ve normal bir kalınlıkta olmalıdır.

10) Son adımımız ise aydınlık ve iri görünüm için pınarların aydınlatılmasıdır.

Yukarıda’ki anlattığımızı dikkatlice okuyarak sizde kendi gözünüze uygulayıp çekici ve iri bir göze sahip olmaya ne dersiniz?REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top