İnternet

Gmail Gelen Kutusu (Nasıl Bakılır?)

Gmail Gelen Kutusu (Nasıl Bakılır?)

gmail-gelen-kutusu

gmail-gelen-kutusu

Gmail Gelen Kutusu: Googlenin, kullanıcılar için posta alışveriş imkanı sağlayan gmail ürünü oldukça kaliteli bir servis olarak tanınmaktadır. Googlenin anlık ileti ürünü olan gmail sayesinde e-posta gönderip alabilir, ve arkadaşlarınıza dosyalar bile gönderebilirsiniz. Gmail servisi oldukça kullanışlı bir servis olmakla beraber bizlere soracak olursanız en kaliteli mail servisinin gmail olduğunu hiç çekinmeden, tereddüt bile yaşamadan kolayca söyleyebiliriz. Gmail servisi yalnızca postalarınızı okumanız için değil ayrıca hesabınıza ekli olan arkadaşlarınızla uzunca sohbetler yapmanıza da olanak sağlamaktadır. Bu servis ayrıca içerisinde birçok konuyu da barındırmaktadır. Bunları şimdi sırasıyla açıklamaya başlayacak olursak cümlelerin ardı arkası kesilmez. Biz öncelikle asıl konumuz olan gmail gelen kutusuna nasıl bakılır cümlelerine yer verelim.

Öncelikle gmail gelen kutusunu görebilmeniz için google kullanıcısı yani elinizde en az bir adet google hesabınının bulunması zorunluluğunu bilmeniz gerekmektedir. Google hesabı sayesinde yalnızca gmail servisine erişim sağlamakla kalmaz, oturumunuzu kapatmadığınız sürece googlenin diğer ürünlerine engellerle karşılaşmadan geçiş yapabilmektesiniz.

  • Şimdi gmail kutusuna bakmak için öncelikle http://www.google.com/ adresine tıklayınız.
  • Linke tıkladıktan sonra dünyada en çok ziyaret edilen sayfaya gitmiş olacaksınız. Bu sayfanın sağ üst köşesinde bir kutucuk sizleri bekliyor olacaktır. Bu kutucuk “oturum aç” yazısı olacaktır. Burada bulunan yazıya tıklayınız ve googlenin giriş arayüzüne gelmeye hazırlanın.
  • Giriş sayfasında sizlerden e-mail adresiniz ve şifreniz istenecek ve sizlerin gmail giriş yapabilmesi için istenilenleri doğru bir şekilde yazmanız gerekmektedir.
  • Kullanıcı adı (e-posta adresiniz) ve şifrenizi yazdıktan sonra herhangi bir hata oluşmaz ise artık www.google.com ile hesabınıza giriş yapmış bulunacaksınız.
  • Açılan sayfa ilk verdiğimiz linke tıkladıktan sonra sizlerin karşısına gelen ekran olacaktır. Bu sayfa artık eskisinden çok farklı olacaktır. Zira artık ziyaretçi olarak değil kullanıcı, üye olarak siteye giriş yapmış bulunuyorsunuz.
  • Sağ üst tarafa dikkatli bakarsanız “gmail” yazısını göreceksiniz. Yazıya tıklayınız ve sayfanın açılmasını bekleyin. Açılacak olan sayfa sizin mail kutunuz olacaktır. Açılan sayfanın sol köşesine bakarsanız yine “gelen kutusu” yazısını görürsünüz. Gelen kutusuna tıkladıktan sonra yeni gelen bütün e-postalarınızı görebilirsiniz. Burada istediğiniz e-postayı okumak için üzerine tıklayınız. Anlatacaklarımız bu kadar olup anlaşılamaz dediğiniz bir yer olursa bizlere yazmayı unutmayınız.


REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top