İnternet

Gizli Numara Engelleme, Özel Numara Kapatma

Gizli Numara Engelleme, Özel Numara Kapatma

Gizli Numara Engelleme, Özel Numara Kapatma

Gizli Numara Engelleme, Özel Numara Kapatma

Bildiğiniz gibi tanımadığınız ve kimin sizi aradığını bilmemektesiniz ve bu konuda herkes gibi sizlerde tedirgin ve kim sizden ne istiyor kendi kendinize diyor olabilirsiniz. Yani genel olarak gizli numaradan arayan kişiler kötü niyetli kişiler oluyor. Eğer sizde bu gizli numaralardan kurtulmak istiyorsanız hemen aşağıda sizlere nasıl kurtulacağınızı anlatacağız. Umarım sizlerde bu faydalı makalemiz sayesinde gelen gizli numaralardan kurtulma şansınız olur.

Android ve İOS Gizli Numara Engelleme:

Biraz önce belirttiğimiz gibi gelen gizli aramalar insanlar tarafından yapılmaktadır. Android’ten indireceğiz çeşitli uygulamalar sayesinde bu gelen gizli numaraları kökten olarak kaldırma veya kapatma şansınız vardır.Ama sizlere tercihimiz öperatörlere ulaşarak uygulama indirmeden bu gizli aramalardan kurtulabilirsiniz. hemen sizlere aşağıda diğer tüm operatörler için gizli numara engellemeyi gösterelim.

Turkcell Gizli Numara Engelleme:

Sizler gelen bu gizli numaralardan rahatsız oluyorsanız Turkcell operatörü bu hizmeti kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaktadır. Eğer bu gizli numaralar sık sık olarak gelirse turkcell ile iletişime geçerek gelen bu gizli numaraların çağrıları kabul etmemesi için iletişim kurmanız yeterli olacaktır.

Eğer sizde turkcell operatörünü kullanıyorsanız ve sizlere gelen bu gizli numaraları engellemek istiyorsanız (Gizli Numaradan Arama Kısıtlama) ve telefonunuzun arama kısmına gelerek *253# yazıp iletişim geçmeniz yeterli olacaktır. Turcell gizli numara engelleme hizmetini ücretsiz yapıp ama sadece Türkiye üzerinden gelen numaraları engellemektedir. Yurtdışından gelen numaraları engelleme hizmeti vermemektedir.

Vodafone Gizli Numara Engelleme:

Vodafone’da diğer operatör gibi kullanıcılarına gizli numara engelleme hizmetini ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Bu sizlere gelen gizli numaraları engellemek için “Online Self Servis” yanıt sistemi, sms ile ücretsiz olarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Sizler için kolay ve hızlı bir şekilde yapacağınız sms işlemini anlatacağız. Dikkatli bir şekilde okumanız yeterli olacaktır.

İlk olarak telefonunuzun Mesajlar kısmına giderek 7046’ya “GIZLI AC” yazarak göndermelisiniz. Bu göndereceğiniz sms ile gizli numaraya kapalı servisi aktif edeceksiniz. Ama vodafone turkcell gibi yurt dışından gelen çağrıları engelleyememektedir.

Türk Telekom (Avea) Gizli Numara Engelleme:

Bildiğiniz gibi eskiden türk telekom internet hizmeti veren bi şirketti. Ama daha sonra avea ile anlaşarak türktelekom ve avea birleşip hem internet ve operatör hizmeti vermeye başladı. Türk telekom diğer servisler gibi bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaktadır. En kolay yolu ise *253# tuplamanız yeterli olacaktır.

Bu makalemiz hakkında merak ettiğiniz sorularınız varsa bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. Yada gizli numara engellemede sorun yaşıyorsanız bizlerden yardım isteyebilirsiniz. En kısa zamanda sizlere dönüş yapılacaktır. İyi Günler.

İşinize Yarayacak Makalelerimiz:

Vodafone Telefon Numarası Sorgulama: http://bilgiduzu.com/vodafone-telefon-numarasi-sorgulama/

Turkcell Telefon Numarası Sorgulama: http://bilgiduzu.com/turkcell-telefon-numarasi-sorgulama/REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top