E posta Kur, E posta Aç, E posta Al, E posta Servis

E posta Kur, E posta Aç, E posta Al, E posta Servisleri

E posta nedir?

İnternet kullanıcılarının en büyük ihtiyaçlarından biri olan eposta kurma işlemi aslında çok basit bir kaç işlemden oluşmaktadır. Bunları sizlere daha detaylı bir şekilde yazacağız. Bir site veya sosyal paylaşım sitesine üye olmak için illaki bir eposta adresi gereklidir. Eposta adresi ile bir çok işleminizi internet üzerinden ayapabilir veya eposta gönderip, eposta alabilirsiniz.

Bir çok eposta servisi vardır. Hotmail, Yandex, Gmail gibi büyük bir çok ücretsiz eposta adresi veren şirketler vardır. Bunlardan en çok yaygın olanları ise genellikle bu üç eposta servisidir.Bunlar dünyanın her tarafında milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Ya da bu üç eposta servisini birlikte kullananlar da vardır. Eğer farklı hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız bunların üçünü de kullanmak zorundasınız.

Microsoftun yaklaşık 1 yıl önce piyasaya sürdüğü Windows 10’nun mağaza ve diğer hizmetlerinden yararlanmak için gereken bir servistir.

Yandex’in ise biraz daha arka planda kalmakta çünkü bu biraz daha kullanışla ilgili. Çünkü Yandex kişiselleştirilebilir mail hizmetini ve bulut hizmetini birleştirerek çok kullanışlı bir hizmet oluşturmuştur.

Gmail ise Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların kullanması gereken bir hizmettir. Bu sayede Google’nin Android işletim sistemi için geliştirmiş olduğu platformlara bu şekilde erişebilirsiniz.

Hotmail Eposta

Hotmail en eski ve en yaygın olan bir e posta hizmetidir. Dünyanın her tarafında kullanılan ve oldukça kullanışlı bir e posta servisidir. Microsoft Şirketinin kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu hizmettir. Hotmail hesabı ile sosyal paylaşım sitelerine ve diğer üyelik isteyen sitelere ücretsiz olarak üye olabilirsiniz.

Gmail Eposta

Google’in eşsiz benzersiz olarak kullanıcıları için sunduğu ücretsiz eposta servisidir. Şu an en çok kullanılan Gmail dünyanın her tarafında kullanıcılar tarafından kullanılmakta. Sadece Bir Gmail hesabı ile Google’nin bütün servislerine erişebilirsiniz. Google Gmail eposta servisini diğer platformlarına entegre ederek güzel bir hizmet sunmaktadır. Şuan dünyanın sanal lideri olan Google gittikçe farklı hizletleri sadece bir Gmail hesabı ile erişmenizi sağlıyor. Bu Eposta servisini size tavsiye ederim.

Yandex Eposta

Yakın bir zamanda bir anda popüler hale gelen Yandex diğer hizmetleri ile kullanıcılara kolaylık sağlamaktadır. Bunun yanı sıra eposta, dosya depolama gibi bir çok ücretsiz hizmeti kullanıcılara sunuyor. Kullanışlı ve kişiselleştirilebilir ara yüzü ile size en iyi performansı sunacaktır. Üstelik ücretsiz olarak Yandex’in diğer servislerinden yararlanarak daha iyi performans elde edebilirsiniz.

Share Button