İnternet

E-Devlet Şifremi Unuttum

E-Devlet Şifremi Unuttum

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere anlatacağımız E-devlet şifresini unutma, e-devlet şifresini nasıl geri alacağınız konusunda bazı yöntemlerden bahsedeceğiz. Biraz e-devlet sisteminden bahsetmemiz gerekir. E-devlet hakikaten çok yararlı bir hizmet olup çok hızlı ve zahmet gerektirmeden işlemlerinizi yapmanıza neden olan bir sistemdir.

Bu sistem yöntemiyle artık ulaşmak istediğiniz belgelere online şekilde ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bütün bir gününüzün zehir olmasına neden olan saatlerce devlet dairelerini gezmekten bıkmış olan kişilere özellikle de bu işler ile devamlı uğraşan kişiler için mükemmel bir sistemdir. E-Devlet sistemi ile sahip olduğunuz şifre sayesinde; askerlik, vergiler, öğrencilik, araç, ile aklınıza gelen başka her türlü konu ile ilgili bilgileri sorgulayabilme hakkına sahip olabilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken eskisi gibi zahmete girip zaman kaybına maruz kalmazsınız. Hızlı ve zahmetsiz bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ancak bu işlerinizi yapabilmeniz içinse mutlaka e-devlet şifrene sahip olmanız gerekir. E-devlet şifrenizi belli bir ücret ödeyerek  Ptt şubelerinden alabilirsiniz. Farz edelim ki gittiniz ve Ptt şubesinden e-devlet şifrenizi aldınız ve belli bir zaman sonra şifrenizi unuttunuz. Yazımızın devamında bu konu ile ilgili neler yapabileceğinizi sizlere aktarmaya çalışacağız.

E-Devlet Şifresini Geri Alma

Bu konu / E-Devlet Şifresini Unutma/ ile ilgili yapmanız gereken tek bir yol vardır bu da hemen herhangi bir Ptt şubesine gitmek olacaktır. Üzülerek söylememiz gerekirse tekrardan e-devlet şifresine sahip olmanın tek koşulu herhangi bir ptt şubesine gitmeniz olacaktır. Bir çok kişi hep aynı hataya düşmektedir.

Önce Ptt şubesinden e-devlet şifresini alıp bir müddet geçtikten sonra sanki bir daha kullanmayacaklarmış gibi bir tarafa atarlar ve daha sonra nereye bıraktıklarını unuturlar veya şifrelerini kaybetme hatasına düşerler.

E-devlet şifreniz tek seferlik değildir. Şifrenizi aldıktan sonra düzgün ve hatırlayabileceğiniz bir şifre ile değiştirin ya da en kolayı olarak bir kağıda ya da bir yere not edin. Bu yöntemle bir daha şifre alma gibi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

E-devlet şifresi, e-devlet şifremi unutma, e-devlet şifresini geri alma gibi başlıklar halinde yazdığımız bu  yazımızın sonuna geldik. Mümkün olduğu kadar açık ve net bir dille yazdığımızı düşünüyoruz. Bir başka yazımızda yeniden görüşmek üzere hoşçakalın…REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top