İnternet

E Devlet Giriş, Mobil İmza İle Giriş Nasıl Yapılır?

E Devlet Giriş

E Devlet Giriş, Mobil İmza İle Giriş Nasıl Yapılır?

E Devlet; sadece devlet ile çalışan kişiler için yapılmış olan bir sistemdir. E devlet üzerinden bir çok farklı işlemler yapabilirsiniz. Sigorta, askerlik, eğitim, ve sağlık, ceza gibi işlemlerinizi bu sistemin üzerinde hemen yapabilir ve bu işlemleri’de sadece e devlet’e paneline giriş yapabilen kişiler bu sistemden faydalanabilmektedir. E devlet sistemi çok faydalı bir sistem olmuştur. Eskiden böyle bir sistem olmadığı için sosyal güvenlik kurumları dolup taşardı. Bu sistem bir çok zarardan kara dönüştürmüştür diyebiliriz. Eğer e devlet kullanma taraftarı değilseniz ama şifrenizin olması gerekmektedir. Yaşadığınız yerde bir e devlet şifresi isteyeceksiniz. PTT üzerinde şifrenizi isteyebilir ve hemen e devlet sisteminden faydalanabilirsiniz.

E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLA

Eğer E Devlet giriş sayfasına gitmek istiyorsanız lütfen yukarıdaki “E Devlet Giriş” butonuna tıklayarak hemen e devlet giriş paneline yön eleneceksiniz.

E Devlet Şifresi:

İlk olarak e devlet sayfasına gidiyoruz. Daha sonra sitenin üst bölümüne bakıyoruz. “GİRİŞ” yazan bölüme tıklıyoruz. Eğer yapamadıysanız lütfen yukarıda’ki linke tıklayarak hemen giriş sayfasına yönlenebilirsiniz. Giriş sayfasına gittiğiniz zaman bir çok seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekler;

  • e-Devlet Şifresi
  • Mobil İmza
  • Elektronik İmza
  • T.C. Kimlik Kartı
  • İnternet Bankacılığı

Hangi seçenek sizlere uygun ise lütfen o seçeneklerden bir tanesini seçiniz ve e devlet bilgilerinizi giriş hemen e devlet sisteminden faydalanıp kullanabilirsiniz.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top