Sağlık

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer?

Doğum Çatlakları Nasıl Geçer: Doğum çatlakları evrensel olarak doğum esnasında sonra yaşanan ancak temel uygulamalar yardımıyla deri esnekliğini tekrardan eskiyen haline getirip bu negatif durumu çözebilen tek vaziyettir . Gebelik anında edinilen her kilo ve karın kısmında yaşanan pek gerginlikten nazaran karın ve bacaklarda çatlaklar olabilir . Bu dönemlerde kullanılan krem ya da edinilen farklı tedbirler her süre yararlı olmaz. Doğum sonrası çatlaklar amaçlı şifalı nebat yağlarının tek sürü kocaman yararları olacaktır.

Doğum sonrası meydana gelen çatlakları yok etmek amaçlı temel öneriler:

İlk olarak yapmanız lazım gelen iş balanslı tek şekilde beslenmeye başlamanız olacaktır. Sık Sık sık sık fazla kilo alış verişi tek taraftan sıhhatiniz amaçlı zarar veren diğer taraftan da cildin yapısal olarak bozduğundan imaj olarak az da olsa sıkıntı çıkarır. Kapsamında uzman kişilerden destek almadan şüphesiz rejim yapmamanız gerekmektedir. Zerafet amaçlı ek olarak uzun süre diliminde cildinize kayıp vermeyin. Spor hayatınızın her süre tek parçası olmak zorundadır bunun yanında su tüketiminizi de şüphesiz ihmal etmemelisiniz. Yepyeni çatlak oluşumlarını engellemek içerisinde kese yapmanız gerekmektedir. Uygulayacağınız kese işlemi cildi toparlar ve sıkılaşmaya başlar.

Öncelikle işe balanslı beslenmekle başlamalısınız. Sık Sık ve tek sürü kilo alıp sunmak hem tek sıhhat amaçlı zarar veren hem tek de cilt yapısını bozduğu amaçlı görünüşünüzde küçük da olsa sıkıntı yaratıyor. Bu yüzden tek uzmana danışmadan rejim yapmaktan kaçının.

Doğum Sonrası Çatlaklar

Güzellik uğruna ek olarak ileriye yönelik cildinize kayıp vermeyin. Spor yapmayı aksatmayın ve su tüketimini savsaklamayın . Yepyeni çatlakların oluşumunu engellemek amaçlı kese inşa etmek gerekmektedir . Yaptığınız kese yardımıyla cildiniz toparlanıyor ve sıkılaşmaya başlıyor.

Doğum sonrası çatlak giderici bitkisel yağlar:

  • Kakao yağı,
  • Gliserin yağı,
  • Keten yağı,
  • Badem yağı,
  • Saf Zeytinyağı,
  • Çörekotu yağı,
  • Kantaron yağı,
  • Kayısı yağı,
  • Melissa yağı.

Doğum sonrası çatlaklar ne türlü geçer?

Doğum sonrası çatlaklarını engellemek yerine bütün şifalı nebat yağlarını eşit oranlarda karıştırınız. Karışım hazırlıklı duruma geldikten sonra kuruyan bölgelere uygulayınız. Hamilik ardından yaşanan doğum çatlaklarını yok etmek amaçlı kocaman faydalar sağlayacaktır.

Doğum sonrası çatlaklar amaçlı bitkisel iyileştirme kremi ne türlü yapılır?

Hazırlamış olduğumuz doğum sonrası meydana gelen çatlağı gidere kremi uygulama bölgesini temizledikten sonra gündelik olarak hafif tek şekilde masaj inşa ederek cilde güzelce yedirilmelidir. Uyguladığımız bu krem cildimizi sıkılaştırdığından ötürü çatlak oluşumuna tek sürü kocaman ölçülerde engel olacaktır.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top