Sağlık

Diş Ağrısını Geçirmenin Yöntemleri

dis-agrisini-gecirmenin-yontemleri

Diş Ağrısını Geçirmenin Yöntemleri

dis-agrisini-gecirmenin-yontemleri

dis-agrisini-gecirmenin-yontemleri

İnsanların yaşam kalitesini düşürerek hayatı zindana çeviren diş ağrıları, olur olmadık zamanlarda başlar ve kişiyi aciz duruma düşürür. Böyle bir durumda her zaman doktora gitme ihtimali bulunmadığı için alternatif çözümlere ihtiyaç duyulur. Bu önerilerin başında tıbbi ve bitkisel formüller gelir.

Diş Ağrısına Tıbbi formüller

Yapılması gereken ilk şey eğer mümkünse bir doktorun yardımına başvurmaktır. Fakat gece yarısı baş gösteren ağrılarda bu ihtimal zayıfladığı için genellikle ağrı kesiciler kullanılmaktadır.

Diş Ağrısına pratik Çözümler

Çürük ve dolgu olmayan diş ağrılarından kurtulmak için birkaç yol denenebilir. Bunlardan birincisi ucuna pamuk sararak kolonyaya batırılan bir kürdan çürük olan bölgeye temas ettirilerek anlık rahatlama sağlanabilir. Ya da tuzlu gargara yaparak çürük olan bölgeye tuzun ağrı dindirici etkisi ile ağrının hafiflemesi sağlanabilir.

Diş Ağrısına Bitkisel Çözümler

Karanfil, içerdiği uyuşturma özelliği ile diş ağrılarına en hızlı çözüm sağlayan bitkilerden biridir.  Gerek kuru karanfil gerekse karanfil yağı ağrıyan dişin üzerine uygulandığında kısa sürede ağrının dinmesini sağlayacaktır.

Ezilerek tuzla karıştırılan sarımsağın, ağrıyan dişe uygulanması, hem iltihabın kurumasına hem de diş ağrısının dinmesi noktasında faydalı olduğu bilinmektedir.

Çürük dişin etrafında dezenfekte sağlayan sirke, tuzlu su ile karıştırılarak uygulandığında etkili diş ağrısı çözümü sağlayacaktır.

1 santimetre kadar kalınlıktaki buz parçası diş ile yanak arasına yerleştirildiğinde soğuğuna dayanılabildiği takdirde diş ağrısını dindirmede etkili çözüm sağlar.

Çörek otu anlık bir ağrı dindirici özelliği taşımasa da diş ağrısına sebep olan faktörlerin giderilmesi konusunda çözüm sağlar. Yani diş ağrısı noktasında aslında kökten bir tedavi olanağı sunar. 2 ay boyunca hergün ortalama 2 gram kadar çörekotu çiğnenmesi bağışıklık sistemini düzenlediği gibi dişlerde ve diş etlerinde bakteri oluşumunu engeller.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top