Sağlık

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri Nelerdir?

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri Nelerdir

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri Nelerdir?

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri Nelerdir

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri Nelerdir

Cinsel İsteksizliğin Nedenleri, Cinsel isteksizliğin pek çok nedeni bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda bu nedenleri ele alacağız.

İlaç Kullanımı: Eğer depresyondaysanız, tansiyonunuz veya kolesterol seviyeniz yüksek ise ve problemlerden dolayı tedavi görüyorsanız kullanmış olduğunuz ilaçlar libido’da düşmeye sebebiyet verebilir. Bu sorun da orgazma ulaşmayı engelleyebilir. Eğer kullandığınız ilaçların yan etkilerinden bir tanesi cinsel isteksizliğe sebep oluyor ise doktorunuza danışarak kullanmış olduğunuz ilacın dozunda değişikliğe gidebilirsiniz.

Sağlıklı Olmayan Bir İlişki: Biraz kendinizle yüzleşmenizde fayda vardır. Partneriniz size kötü davranıp, ilişkiniz devamlı kavgalar ile, olumsuzluklar ile veya tartışmalar ile devam edip gidiyorsa tabi ki sizde doğal olarak partnerinizle sex yapmak istemeyeceksiniz. İlişkiniz ne kadar sağlıklı ve sizi mutlu edecek bir düzeyde olursa cinsel hayatta da kendinizi o kadar rahat hissedeceksiniz. Kendinizi partnerinizin yanında güvende hissetmezseniz veya partnerinizin sizi umursamadığını düşünürseniz buna bağlı olarak cinsel isteksizliğinizde de düşme meydana gelecektir.

Hormon Seviyesinin Düşmesi: Menopoz döneminde hormonlarda doğal olarak belli başlı bazı değişmeler meydana gelecektir. Fakat, genç hanımlar söz konusu olduğu zaman asıl sorun testosteron seviyesi olabilir. Testosteron seviyesinin çok fazla yüksek olması veya serbest testosteronun düşük düzeyde olması cinsel isteğin düşmesine neden olabilir. Bunu öğrenmek için doktorunuza başvurup hormon seviyenizi ölçtürebilirsiniz.

Vücudu Beğenmeme Sorunu: Kendinizi seksi hissetmiyorsunuz. Kalçalarınızdan, bacaklarınızdan, kilonuzun ideal ölçülerden biraz fazla olmasından veya göbeğinizden sürekli olarak şikayet ediyorsanız bu kendinize karşı yapmış olduğunuz en büyük hatadır. Çünkü kendi vücudunuza karşı olan bakış açınız libidonun direkt şekilde etkilenmesine sebep olmaktadır. İsterseniz dünyanın en uzun cinsel ilişkisini yaşayın eğer kendinizi çekici bulmadığınız takdirde otomatik olarak cinsel isteksizlik yaşayacaksınız.

Stres: Stresli olmayan tek bir insan bile gösterebilir misiniz? Evet doğal olarak herkes gibi sizler de stres altındasınız. Fakat esas olarak asıl amaç stres ile ne şekilde mücadele edebileceğimizi öğrenmekten geçmektedir. streste olduğunuz zamanlarda bu durumu iyi bir şekilde atlatamıyorsanız, örnek verecek olursak, kariyeriniz ile ilişkiniz arasında ki dengeyi sağlayamıyorsanız veya sorumluluklarınızın altında eziliyorsanız bu sorunlar cinsel hayatınızı olduğu gibi tehlikeye atmanıza neden olacaktır.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top