Kişisel Bakım

Cilt Maskeleri Nasıl Yapılır?

Cilt Maskeleri Nasıl Yapılır?

cilt-maskeleri-nasil-yapilir

cilt-maskeleri-nasil-yapilir

Cilt Maskeleri Nasıl Yapılır: Hemen herkes sağlıklı ve ışıltı bir yüze sahip olmak ister. Kimi insan bunu gerçekleştirmek için oldukça fazla para harcar. Kimi insanda bu maliyeti karşılayamaz ve evde uygulayabileceği yöntem bulmak ister. Bu makalemizde sizlere sağlıklı ve ışıltı ciltler için birkaç tavsiyede bulanacağız.

Işıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olmak uzun uğraşlar veya çabalar gerektirmez. Cildin ihtiyacı olan vitaminleri vererek cildi besleyen cilt maskeleri cildi temizler, yağdan ve kirden kurtulmasına yardımcı olur. Cilt maskeleri yüzlerce çeşidi kozmetik sektöründe bulunmaktadır. Öncellikle kişi kendi cildini tanıması, cildinin eksiklerinin farkına varması ve bu doğrultuda tercih yapması gerekir. Şuna değinmek isterim ki bu maskeler profesyonel kişiler tarafından yaptırılmalıdır.

Yukarıda belirtiğimiz gibi birçok cilt bakım merkezlerine giderek harika bir cilde sahip olur ancak bazı kişilerde bu maliyeti karşılayamaz. Bu sebeple evde yapılacak cilt maskeleri sayesinde ışıltılı, pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olunabilir. Evde yapılan bu maskelerin herkese cazip gelmesinin nedeni kolay ulaşabilir ürünlerden yapılmasıdır. Aşağıda verilen maskeler cildin ihtiyacına göre uygulaması gerekir. Bu uygulama haftada en az 1 en fazla 2 kere olarak tavsiye edilir. Uygulamadan önce cildin temizlenmesi gerekir. Bu cilt maskeleri;

  • Kırışıklık karşıtı maskeler vardır. Yumurta akı ve bal maskesi, badem yağı maskesi ve üzüm çekirdeği maskesidir. Bal ve yumurta akı maskesini yapmak için balı ve yumurta akını karıştırın cildinize uygulayın. Badem yağı maskesini hazırlamak için yumurta sarısı, acı badem yağı ve yulaf unu karıştırılır. Sütü krem kıvamına gelene kadar ekleyin. Banyodan yaklaşık 1 saat önce temiz yüze uygulayın ve hafta 1 kez yapın. Üzüm çekirdeği maskesi hazırlamak için çekirdekler ezilir ve yoğurtla karıştırarak cildinize uygulayın.
  • Cilt onarıcı maskeler vardır. Maydanoz maskesi, gül suyu ve badem maskesidir. Öncellikle maydanoz maskesi yapmak için 2 avuç kadar maydanozu 15 dakika suda kaynatın ve süzün. Bu su soğuduktan sonra içine bir yumurta sarısı  ve bal ekleyerek çırpın. Bu karşımı bir fırça yolu ile yüzünüze uygulayın. 15 dakika kadar dinlendirdikten sonra yıkayın. Gül suyu ve badem maskesi için bir avuç kadar tuzsuz ve kavrulmuş badem suda kaynatılır. Sonra kabukları soyulur. Kabuklarını soyduktan sonra havanda bu bademleri dövün. Merhem kıvamına gelene kadar üstüne gül suyu ekleyin. Sonra içine bir tatlı kaşığı kadar bal ekleyin. Bu maske 1 saat kadar dinlendirildikten sonra cilde sürülür. Onarıcı, temizleyici ve nemlendirici bir maskedir.
  • Kuru ciltler için maske vardır. Bal ve limon suyunu birlikte karıştırın. Sütü krem kıvamını bozmayacak şekilde ekleyin ve bu karışım cildinize uygulayın. Sürdükten sonra nemli bir bezle silinir.
  • Karma ciltler için maske vardır. Limon ve salatalık suyunu karıştırarak cildinize uygulayın. 3 günde 1 uygulanabilen bir maske olan bu karışım temizleyici maskedir.
  • Yağlı ciltler için maske vardır. Yumurta akı ciltteki yağ dengesini sağlayan bir maddedir. Bu madde çırpılarak köpük haline getirilir ve cilde uygulanır.


REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top