Teknoloji

Bilgisayarımın Batarya Ömrünü Nasıl Uzatabilirim?

Bilgisayarımın Batarya Ömrünü Nasıl Uzatabilirim?

bilgisayarimin-batarya-omrunu-nasil-uzatabilirim

bilgisayarimin-batarya-omrunu-nasil-uzatabilirim

Bilgisayarımın Batarya Ömrünü Nasıl Uzatabilirim?, Dizüstü bilgisayarların kullanmadan kaynaklı olarak zaman geçtikçe bataryası ilk günkü gibi işlevini görememektedir. Bilgisayar pillerinin ömürleri kullanıma göre değişiklik gösterebilmektedir. Devamlı şarj kablosuna bağlı kalması veya bilgisayar çalışır durumdayken bataryanın takılı halde olması bataryanın ömrünü kısaltabileceğin’den bilgisayarımın batarya ömrünü nasıl uzatabilirim gibi soruları kendi kendimize sormaya başlıyoruz.

Dizüstü bilgisayarlar işletim sistemi sayesinde devamlı güncellemeler ile bizlere yenilikler sunma özelliğine sahiptir. İlk başta bu güncellemeleri zaman kaybetmeden bilgisayarımıza yapmamız gerekmektedir. Dizüstü bilgisayarımız ne kadar güncel olursa bilgisayardan da o kadar verim sağlayabiliriz. Yazılım güncellemeleri bilgisayarımızın pil ömrü açısından oldukça önemlidir. Bir başka konu ise bilgisayarımızın pilini uzun süreli kullanmak için güç seçeneklerinden ayarları yapmamız gerekecektir.

Bilgisayar ekranın çok fazla parlak olması pilin daha çabuk bitmesine neden olacağı için hafif bir şekilde karartıp bu şekilde kullanmamız bilgisayarımızı devamlı olarak şarj etmemizin önüne geçecektir. Bundan dolayı devamlı kablonun takılı olması gerekmeyecektir. Şarj kablo devalı takılı olan bilgisayarların pil ömrü çok kısa olacaktır. Pil dolduğu zaman mutlaka çıkarıp kullanmamız en doğru adım olacaktır. Bilgisayarımızın pil ömrünü uzatmak için Bluetooth kapalı olmasına dikkat etmeliyiz.

Bluetooth fazla pil tüketimine sebep olacaktır. Bir de oyun, film veya başka uygulamalar bilgisayarımızın pilinin çabuk bitmesine neden olacaktır. Bundan dolayı dizüstü bilgisayarlarda pil ömrünü uzatmak istiyorsanız pili çıkarıp sadece şarj kablosunu kullanmamız daha doğru olacaktır. Bir dizüstü bilgisayarın bataryasının ömrü yaklaşık iki yıl gibi bir zamandır. Bilgisayarımızın pilini doğru bir şekilde kullandığımızda daha uzun süre kullanma imkanını elde edebiliriz.

Bilgisayarın batarya ömrünü uzatma için yeni bir pil kullanacaksak mutlaka ilk başta tam şarj olmasına dikkat etmeliyiz. Bu yöntem ile pili daha verimli kullanmaya başlayabiliriz. Bilgisayarımızı çok sıcak veya çok soğuk bir ortamda bulundurmamız doğru bir yöntem değildir.

Bilgisayar ve bilgisayar pilinin saklama koşulları ile kullanımı hakkında bilgisayarı satın aldığımız zaman verilen kullanım talimatlarına dikkat etmemiz pili daha uzun süre kullanmamız için bizlere yardımcı olacaktır. Böylece bilgisayarımızın pili ile ilgili en az problemle karşılaşabiliriz.

Bir de bilgisayarın pilini daha uzun süre kullanmak istiyorsak bilgisayarı şarj kablosu ile kullanmaya özen göstermemiz gerekecektir. Dolu olan pili kablo takılı halde iken kullanmamız bilgisayarımızın çalışmasını da daha verimli hale getirecektir.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top