Anne&Çocuk

Bebeğin İlk Oyuncakları Nelerdir?

Bebeğin İlk Oyuncakları Nelerdir

Bebeğin İlk Oyuncakları Nelerdir

Bebeğin İlk Oyuncakları Nelerdir: Bebekler anne karnında oluşmaya başladıkları ilk andan itibaren kendine her zaman en yakın olarak annesini görmektedir. Anneleri onlar için en yakın arkadaş ve en iyi oyun partnerleridir. Anneler hamileyken de dahil olmak üzere bebekleri için çeşitli aktiviteler yaparlar. Örneğin bebeğin gelişimine katkıda bulunmak için uygun müzikler dinlerler, anne karnındaki bebekleriyle konuşurlar, hatta bazen bebek anne sesi duyarak huzur bulsun diye kitap bile okuyabilirler. Daha sonra bebekleri dünyaya geldiğinde devam eden bu durumlar yerini daha somut örneklere alabilir.

Bebekler doğdukları ilk aylarda çok kısa sürede olsa gözlerini bir noktaya odaklayabilirler. Birkaç zaman sonra daha iyi duyabilirler ve en sonunda gülümsemenize gülümseme olarak karşılık vermeye başlayabilirler. Bu durumda ilk önce bebeklerin gelişimlerine katkıda bulunacak oyuncaklar tercih edilmelidir. Örneğin, şıngırtısı bol olan bir el oyuncağı ya da beşik aparatları gibi oyuncaklar bebeklerin ilgisini oldukça fazla çektiği için zihinsel anlamda da gelişimlerini hızlandıracaklardır.

Bebeklerin rahatça oturmaya ve emeklemeye başladıkları dönemlerde artık göze de daha fazla hitap eden oyuncaklar tercih edilmelidir. Fakat sadece renkli diye bir oyuncak seçimi yapılmamalı, bebeğin gelişimine katkıda bulunacak oyuncaklar alınmalıdır.

Yürümeye ve yavaş yavaş konuşmaya başladıkları dönemlerde ise daha çok renkleri, sayıları, hayvanları, 5 duyu organını tanıması gerekir. Zaten doğası gereği sürekli bir merak içinde olan bebekler için tercih edilen lego tarzı oyunlar da oldukça yararlı bir seçim olacaktır. Ayrıca bebeklere her zaman müzik dinletmek onların işitsel sağlıklarını da güçlendirecek ve duyma kabiliyetleri bu sayede ölçülebilecektir. Aynı şekilde bebeğin ilgisiz olduğu, çabuk sıkıldığı her oyuncak; bebeğin bir sorunu olduğunun da göstergesi olabilir.

Parça birleştirme tarzı oyunlar da bu dönemlerde oldukça tercih edilmesi gereken oyuncak tipleridir. Eğer bebeğinizin İngilizce öğrenmesini de istiyorsanız, parça birleştirme oyunlarının İngilizce versiyonlarını alarak bu gelişime katkıda bulunabilirsiniz. Örneğin bu anlamda üretimde olan sesli oyuncakların İngilizce öğretmek için üretilmiş olanlarını alırsanız bebekler açık ve boş olan zihinlerini bir dil daha öğrenmek için kullanabilecek, daha sonra da herhangi bir sıkıntı çekmeyeceklerdir.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top