Sağlık

Başın Sol Tarafında Uyuşma Nedenleri ve Tedavisi

Başın Sol Tarafında Uyuşma Nedenleri ve TedavisiBaşın Sol Tarafında Uyuşma Nedenleri ve Tedavisi: Başın sol tarafında uyuşma şikayeti, genellikle baş kısmına alınan darbeden dolayı ortaya çıkmaktadır. Geçirilen bir kaza ve bu kaza sırasında alınan darbeler, kişilerin başlarında uyuşmalar ortaya çıkaracaktır. Sinirlerde meydana gelen tahribatın bir sonucu olarak da görebileceğimiz bu uyuşmalar, herhangi bir darbe olmadan da ortaya çıkabilmektedir. Bu durumda ise, sorunun temel nedeni psikolojiktir. Kişilerin yaşamış oldukları kötü olaylara bağlı olarak ortaya çıkan üzüntü hali, sinir veya kaygılar, başın sol kısmında bir uyuşmaya neden olabilmektedir.

Kişiler başlarında meydana gelen uyuşmalarda çoğu kez beyin kanamasından şüphelenerek hastanelere başvurmaktadırlar. Fakat, beyin kanamasına bağlı olarak böylesine bir uyuşmanın söz konusu olma ihtimali oldukça düşüktür ama sıfır da değildir. Bundan dolayı, hastaneye başvuran hastalara genellikle röntgen filmi uygulanmaktadır. Eğer anormal bir durum ile karşılaşılırsa ya da emin olmak istenirse, hastalardan MR ya da tomografi çektirmeleri istenmektedir. Ciddi bir sonucu olmayan başın sol tarafında uyuşma için, tedavi yöntemleri de birbirinden farklıdır.

Nöroloji uzmanlarının önereceği ilaçlar ile tedavi olacak kişilere, genellikle ağrı kesici etkisi bulunan ilaçlar uygulanmaktadır. Bunların içeriğinde bulunan rahatlatıcı etkenler, kişilerin başlarında meydana gelen uyuşmaların azalmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda, psikolojik olarak uyuşma olan kişilerde, romatolojik ağrı kesici özelliği olan antidepresanlar uygulanmaktadır. Bunlar, kişileri fiziksel ve bedensel olarak rahatlatmakta ve uyuşukluk hissinin giderilmesinde de oldukça etkili olmaktadır.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top