İnternet

Android Telefonu Kablolu veya Kablosuz Modem Olarak Kullanma

Android Telefonu Modeme Nasıl Çeviririm?

Android Telefonu Modeme Nasıl Çeviririm?, Android cihazlar, bilindiği üzere Google kapsamı altında gelişmiş olan Linux tabanlı işletim sistemleridir. Cep telefonları ile tabletlerde sık sık rastladığımız işletim sistemlerindendir. Pek çok uygulama Android sisteminin sayesinde oldukça kolay bir şekilde kullanılmaktadır. Android cihazların bir çok özelliği bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de bilgisayara modem olma özelliğidir. Oldukça kolay bir şekilde modem olan Android cihazlar ile istediğiniz her ortamda internet ayrıcalığını yakalamamız mümkün hale gelmiştir.

Android Cihazımı Nasıl Modem Yaparım?

Teknoloji sınır tanımaz bir alan olma özelliğindedir. Günümüz teknoloji devri olduğu için internet hayatımızdan çıkmaz bir şekilde hayatımızda yer edinmiştir. Durum böyle olunca bazen farklı sebeplerden dolayı internet ile kesinti meydana gelebilir.

Alışkanlıklardan dolayı bir ihtiyaç haline gelen internetin her durumda yanımızda olmasına yarayacak bir alternatif bulmak oldukça akıllıca olacaktır. Bunlardan bir tanesi de Android cihazları modem olarak kullanabilmemizdir. Oldukça basit bir bağlantı yardımı ile interneti her zaman yanımızda her ortamda kullanabiliriz.

Özellikle tatile çıktığımız zaman yanımızda bulundurduğumuz laptop sayesinde interneti cep telefonumuzun küçük ekranından takip etmek yerine modeme çevirip bilgisayarımızın ekranından takip etmek çok daha akıllıca ve keyifli bir iş olacaktır. Şimdi isterseniz Android cihazları modeme çevirme ne şekilde olur onu anlatmaya çalışalım.

Android Telefon Nasıl Modem Olur?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Android telefonlar çok basit bir şekilde modem olarak kullanılabilirler. Fakat bunu yaptığımız zaman mutkala bir USB kablosuna ihtiyacımız olacaktır. Android Cihazımızın Usb kablosunu cihazlar arasındaki bağlantıyı sağlamak adına Usb girişine takalım.

Taktıktan sonra Android cihazımızdan internet bağlantısını alabilmek için cihazımızın ayarlar kısmına girelim. Bağlantılar bölümünde yer alan diğer ağlardan internet paylaşımı ile mobil iletişim noktalarını etkin duruma getirdiğimizde cihazımız bağlantıya hazır şekilde olacaktır. Bilgisayarımız direkt olarak internet bağlantısını algılayacaktır.

Eğer algılamaz ise Android cihazımıza internet bağlantısı adı oluşturup elle bağlantıyı kurmayı deneyebiliriz. Kullanımı basit ve kolay olarak Android cihaz modemleri işimize çok fazla yarayacaktır. Fakat unutmadan belirtelim, normal internet kota ücretlendirmelerine oranla daha fazla kota harcaması olmaktadır.

Bundan dolayı dikkatli bir şekilde kullanmamızda yarar olduğunu da belirtelim. Kesintisiz olarak internet isteyenler için oldukça ideal olan bir yöntemdir. Sizler de deneyin ve bunun tadını sizler de çıkarın.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top