İnternet

Android Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? (Resimli)

Merhabalar, bugün sizlere Android Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır adlı makalemizi sizlere sunacağız. Öncelikle bildiğiniz gibi android ekran görüntüsü alma aslında çok basit ve kolaydır. Önemli olan şeylerin veya telefonda hızlı olarak ekran görüntüsü almak için ideal bir yöntemdir. Sizlere resimli ve videolu olarak anlatacağımız için hızlı bir şekilde telefonunuzdan ekran görüntüsü almanız için gereken bilgileri ve merak ettiğiniz tüm sorunların cevabını alabileceğiniz tek adrestir.

Android işletim sisteminde eski sürüm olan telefonlarda ekran görüntüsü almak gerektiği zaman 4.0 sürümü ile bu işlemi gerçekleştirmeniz için hiç bir uygulama gerektirmeden direkt olarak ekran görüntüsü alma şansınız vardır. Bu ekran görüntüsü almak sizler için çok basit ve kolay olarak gözükürse bile bazı android telefon kullanıcıları bu işlemi yapamamaktadır.

Samsung Galaxy Note serisi Telefon ve Tabletlerde S Pen İle Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 bu ürünler için toplam olarak 2 tane ekran görüntüsü almanız için hızlı ve kolay yöntemler eklendi. Bu yöntemlerden faydalanmak istiyorsanız Air Command özelliğinin kullanılabilir olması gerekmektedir. Bunu yapmak istiyorsanız telefonunuzdaki kalem şeklinde olan yuvasından çıkarıyoruz ve ekrana yaklaştırınca düğmeye basılı tutmanız gerekmektedir.

  • Scrapbooker:Air Command seçeneğinden olan bu özelliğimiz ile ekran görüntüsü alacağınız resimde kaleminiz ile daireler veya alacağınız resmin görüntüsünü alabileceğiniz şekilde düzenlemeniz gerekir. Hemen sizde deneyerek ekran görüntüsü alınız.
  • Düğmeye Basarak Ekran Görüntüsü Almak: Bu uygulama sayesinde S Pen olan Galaxy ürünlerinde kaleminizi yuvasından çıkararak ekrana basılı tutup, ekran görüntüsü alma şansınız vardır. Bu uygulama daha çok tercih edilip oyunlarda ve önemli işlerinizde çok etkili bir şekilde işinize yarayabilir.

Galaxy S4, S3, Note 3  ve Note 2’de El Kaydırma Yöntemi İle Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

El kaydırma yöntemi ile ekran görüntüsü kullanabilmeniz için ilk olarak ayarlar bölümünden gerçekleştirmeniz lazımdır. Bu yöntemimiz Android 4.2 versiyon olan telefonlar için geçerlidir. Eğer telefonunuz 4.2 değilse kesinlikle bu uygulamadan faydalanamazsınız dediğimiz gibi 4.2 versiyona sahip olan kişiler bundan faydalanabilr.

Ayarlar > Kontroller > Hareket Kontrolü Menüsünü Açın
Avuç İçi Hareketi > Ekranı Yakala

android-ekran-goruntusu-nasil-alinir

android-ekran-goruntusu-nasil-alinir

Bu menü Android 4.3 versiyonlarda yer değiştirdi. Ayarlar > Cihazım > Hareket > El Hareketleri kısmından alabilme şansına sahipsiniz.

Eğer bu makalemizde merak ettiğiniz şeyler varsa yada bizlere yorum bölümünden yazabilir, sizlere ücretsiz olarak yardımcı olabiliriz.REKLAM
Yorum Yapmak İçin Tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top