Amber Taşı Nedir Özellikleri ve Faydaları

Amber Taşı Nedir Özellikleri ve Faydaları

Amber Taşı Nedir? Aslında Amber bir taş değildir. Katılaşmış ve fosilleşmiş ağaç reçinesidir. Yeryüzüyle güçlü bağları var olan ve yüksek enerjiler için topraklama taşı olarak bilinir. Amber, bedenden rahatsızlıkları çekip alan ve dokulara canlılık veren güçlü bir arındırıcı ve iyileştiricidir. Aynı zamanda çevreyi ve çakraları temizler. Negatif enerjileri emer ve onları bedenin iyileştirmeye yönelik gücünü uyaracak şekilde pozitif enerjilere dönüştürür. Güçlü bir koruyucu olarak günlük benliğimizi daha yüksek ruhsal gerçekliklere bağlamaktadır.
Psikolojik yönden bakıldığında  hayata denge getirir ama aynı zamanda başarılı olmak için gereken dürtüleri motive eder. Aydınlık, sıcak enerjileri geleneklere saygılı ama güneşli, anlık eğilimlere dönüştürür. intihar veya depresyon eğilimlerine karşı mücadelede yardımcıdır. Zihinsel olarak zekayı harekete geçirir, depresyonu yok ederek, pozitif bir zihinsel durumları ve yaratıcı bir kendini ifade tarzını uyarır. Denge ve sabır getirerek karar alma duyularını güçlendirir. Hafıza için güçlü bir yardımcıdır. Esnekliğiyle karşıtlıkları yok eder. Duygusal olarak güveni geliştirir ve huzuru teşvik eder. Ruhsal olarak yardımseverliği teşvik eder ve bilgelik sağlar.

İyileştirme Özelliği: Amber güçlü bir çakra arındırıcı ve iyileştiricidir. Fiziksel düzeyde bedeni canlılıkla doldurur ve rahatsızlıkları bedenden çekip çıkarma gücüne sahiptir. Ağrıları ve negatif enerjileri emerek bedenin dengesini kazanmasına ve kendisini iyileştirmesine olanak sağlamaktadır. Stresi yok eder, guatr ve diğer sorunları tedavi ederek boğazla uyum sağlamaktadır. Mide, dalak, böbrek, mesane, karaciğer ve safra kesesini tedavi eder, eklem sorunlarını iyileştirir, sümüksü dokuları güçlendirir. İksir ve yara iyileştirici olarak mükemmel bir doğal antibiyotiktir. Göbek çakrasını uyarır ve bedene enerjilerin girmesi için yardımcı olur.

Share Button