Sağlık

Ağız Kokusu Nedenleri ve Tedavisi

Ağız Kokusu Nedenleri ve Tedavisi

Ağız Kokusu Nedenleri ve Tedavisi

Ağız Kokusu Nedenleri ve Tedavisi

Ağız Kokusu Nedenleri ve Tedavisi

Ağız Kokusu Nedenleri ve Tedavisi: Toplumumuzda hemen herkesin başına gelen ağız kokusu çok itici bir sorundur. Ağız kokusu gerçekten de büyük sosyolojik bir problemdir. Çünkü insanlar genellikle kendi ağız kokusunun farkına varmamaktadırlar. Genellikle etrafındakiler, yani yakın çevresi bunun farkına varmaktadırlar. Fakat bu öyle bir durumdur ki en yakın arkadaşınız bile ağzınızın koktuğunu size söylemekten çekinmektedir. Bunun nedeni ile en sevdiğim kişiyi kıracağım diye çekinir ve senin ağzın kokuyor diyememektedirler. Bu yüzdendir ki insanlar her zaman ağız kokusuyla dolaşmak zorunda kalırlar. Ve etrafındaki insanlar bu ağız kokusu yüzünden sürekli kendisinden uzaklaşmaya başlarlar.

Ağız Kokusunu Önlemenin Yolları :

Ağız kokusunu önlemenin bazı yolları vardır. Şimdi size aşağıda bu yolları maddeler halinde belirtmeye çalışacağız tabi bu yolları uygularsanız bir nebze olsun başlangıç için ağız kokusunu önleyebilirsiniz. Ağız kokusu önleme yöntemleri,
  • Sürekli diş fırçalamak
  • Diş ipi kullanmak
  • Gargara Kullanmak
Çünkü ağız kokusunun çoğunluğu ağız içinden kaynaklanmaktadır ve dil yüzeyinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzeyleri temiz ve mikropsuz tutabilirsek eğer, ağız kokusunun büyük bir kısmından kurtulmuş oluruz. Eğer bunlara rağmen ağız kokusu hala geçmiyorsa çeşitli sistemik hastalıklar aranmalıdır ama bu tür hastalıklar genellikle ikinci sıradadır. Asıl diş eti kanaması ve ağız içinde kötü mikroorganizma üremesi bizim kendi ağız içi hijyenimizi sağlamakla, yani ağız gargarası, diş fırçalama ve diş ipi kullanımı ile ortadan kaldırılabilecek rahatsızlıklardır. Ağız kokusu kişide sürekli bir hale geliyorsa doktora danışmakta fayda vardır. Bu rahatsızlığın altında yatan nedeni bulmak önemlidir. Doktora danışarak gerekli testler yaptırılır ve doktor tarafından hastaya en uygun tedavi yöntemi seçilir. Bunların yanında kişi naneli sakız ya da şeker kullanımı da yapabilir.
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top