Sağlık

Ağaç Hastalığı Nedir? Tedavisi ve Belirtileri

Ağaç Hastalığı Nedir

Ağaç Hastalığı Nedir?

Ağaç Hastalığı Nedir

Ağaç Hastalığı Nedir

Ağaç hastalığı bir cilt rahatsızlığıdır. Toplumda nadir görülen ağaç hastalığı el ve ayaklarda gelişen siğillerin ağaç köküne benzer bir şekilde gelişmesiyle kendine gösteren bir hastalıktır. Bu hastalığa neden olan papilloma virüsü insanlar arasında oldukça yaygın olarak görülen ve siğil yapısının oluşumuna neden olan virüstür. Bu virüs ağaç hastalığına neden olacak şekilde gelişmesiyle milyonda bir görülmektedir. Bu hastalığa neden olan virüs insanın vücudunu ağaç gövdesine dönüştürür. Bu hastalık ilerleyen bir rahatsızlıktır ve hatta ölümcüldür.

Amerikalı dermatoloji uzmanı kendisine gelen hastaya gerekli testler yaptırdıktan sonra A vitamini tedavisiyle sorunun çözebileceğini açıklamıştır. Uygun tedavi ile bu hastalıkta iyileşme gerçekleştiği uzmanlar tarafından söylemektedir.Bu hastalığa yakalanan kişilerin yaşamını olumsuz yönde etkileyen ağaç hastalığı kişinin bedenini ağaca dönüştürür.
Endonezya da bu nadir hastalığa yakalanan balıkçının vücudu ağaç gövdesine dönüşmeye başlamıştır. Bu balıkçı gençken dizini yaralamış ve o günden sonra hayatı yavaş yavaş cehenneme dönmüştür. Eşi,çocukları ve dostları bu balıkçıyı terk etmişlerdir. Devletten tedavi için yardım gören bu balıkçı 2008 de 6 ameliyat geçirip vücudunu kaplayan odunsu yapının bir kısmı alınmıştır.
Belirtileri
Belirtilerine gelecek olursak aslında bu hastalığın tek belirtisi vücudun ağaç şekline gelmesidir. Bütün hastalarda bu belirtiyi görmek mümkündür.Hastalığın belirtisi ilerlemeden doktora danışılması gerekir.
Tedavisi

Öncellikle bu hastaların doktora danışması gerekir. Doktor tarafından hastaların şikayetleri dinlenir. Uygun bir tedavi ile bu hastalıkta iyileşme gerçekleştiğini uzmanlar söylemektedir. Bu hastalığa yakalanan kişiler doktor kontrolünde olup birkaç test yaptırmaları gerekir. Yapılanan test ile hastalığın tedavisi gerçekleşmektedir. Doktor hastanın duruma göre tedaviye başlar. Doktor kontrolünde olmayan tedavilerden hastanın uzak durması gerekir. Şu bilinmelidir ki hastaların bu rahatsızlığa yakalanmış kişilerin ilaçlarını kullanmaması gerekir. Bunun nedeni her hastaya aynı ilaç verilmez. Hastanın durumu göz önüne alınarak ilaç kullanımı doktor tarafından önerilir. Bu sebeple başka hastaların ilaçlarını kullanmak kaçınılmaz sonları beraberinde getirir. Bu nedenle doktorunuza danışarak gerekli bilgileri almanız gerekmektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Konular

Güncel bilgileri sizlerle paylaşarak daha iyi bir şekilde anlamanız için hazırladığımız platformumuza davetlisiniz.

Sizin için en iyi şekilde hazırlanan içerikler yüzde yüz özgün olarak yazılmaktadır.

Copyright © 2016 Sitede bulunan yazıların tümü yazarlarımız tarafından yazılmaktadır. İzinsiz kopyalanamaz.Themetf

To Top